Polecane szafy warsztatowe na rok 2021

Rok 2021 to rok inwentaryzacji i porządków w wielu firmach i zakładach produkcyjnych. Epidemia Kornawirusa Covid 19 w Polsce wymusiła na wielu firmach uważniejsze niż dotychczas dbanie o porządek i higienę we wszystkich obszarach swoich firm. Aspekt ten zaczął też dotyczyć przestrzeni warsztatowych i okołoprodukcyjch. Porozrzucane, przypadkowo odłożone narzędzia nie są już pożądanym stanem w obecnej sytuacji.

Maes wychodząc naprzeciw potrzebom firm, w opisanym powyżej zakresie, proponuje rozwiązanie w kwestii uporządkowania i przechowywania przestrzeni warsztatowych i produkcyjnych.

Polecane przez Maes szafy aresztowi na rok 2021 nie są zborem przypadkowa wybranych produktów, lecz stanowią przemyślaną i spójną koncepcję zachowania porządku przy stanowiskach pracy.

Uniwersalna szafa metalowa do magazynu lub warsztatu

Szafa metalowa to podstawowe wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdym pomieszczeniu pełniącym funkcję warsztatu. Jej prosta budowa i funkcjonalność zapewni właściwą przestrzeń do uporządkowania przestrzeni. Uniwersalne szafy metalowe tak jak sam ich nazwa wskazuje, zostały zaprojektowane do szerokiego spektrum zastosowań , znajdą one swoje miejsce zarówno w branży spożywczej jak i motoryzacyjnej. Wykorzystywane są również jako szafy archiwizacyjne w pomieszczeniach biurowych.  Drzwi skrzydłowe szaf z trzy punktowym ryglowaniem stanowią ułatwienie przy wkładaniu i wyjmowaniu nawet sporych przedmiotów. Ocynkowane póki z możliwością przestawiania pozwalają na swobodne i dostosowane do potrzeb przystosowanie jej wnętrza.

Szafa warsztatowa z drzwiami skrzydłowymi 

To rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba przechowywania większych i cięższych przedmiotów.

Wzmocnione drzwi szafy, zawieszone na zewnętrznych zawiasach i nośność półki do 70 kg to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie dla przechowywania gabarytowych przedmiotów o większej wadze.

Optymalne przechowywanie w szafie warsztatowej z drzwiami skrzydłowymi zapewnia dodatkowo zamek Ergo-Lock z 3 pkt. ryglowaniem i prostym systemem zamykania poprzez dociśniecie drzwi.

Wielkopowierzchniowe szafy z szufladami

Szafy warsztatowe z szufladami to propozycja dla warsztatów i magazynów,  gdzie potrzebne jest przechowywanie nie tylko większych przedmiotów, ale też drobnych części czy dokumentacji. Szuflady w takim wypadku będą idealnym rozwiązaniem. Szuflady osadzone na szynach teleskopowych z pełnym wysuwem dla lepszej dostępności, pomieszczą nawet przedmioty do 75 kg. Możemy w tych szuflach pomieścić nawet ciężkie elementy takie jak łożyska, śruby czy wiertła.

Szafy z szufladami i skarbczykiem

Szafy warsztatowe z szufladami zapewniają maksymalne pomieszczenie drobniejszych elementów. Bogata możliwość dowolnej aranżacji szafy pozwala na dostosowanie jej potrzeb nawet dla najbardziej wymagających i specjalistycznych zastosowań.

Możliwość wyposażenia szafy warsztatowej w skarbczyk to nieoceniony atut. Szafa ze skarbczykiem umożliwia przechowywanie przedmiotów w oddzielnym, zamkniętym na klucz miejscu. W schowkach tych mieści się nawet segregator A4, dzięki czemu ważne dokumenty są bezpiecznie chronione.

Szafy warsztatowe XXL

Solidne, stalowe szafy na duże ładunki i narzędzia znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba  przechowywania bardzo ciężkich przedmiotów. Tego typu szafy używane są jako szafy narzędziowe w warsztatach, magazynach i obszarach produkcyjnych.

Możliwość zamknięcia szafy, na solidny zamek Ergo-Lock z trzy punktowym ryglowaniem sprawia, że są dobrym rozwiązaniem tam, gdzie istnieją zasady kontrolowanego dostępu

Aby szafy harmonijnie pasowały do pomieszczenia, można dobrać odpowiedni kolor z bogatej palety kolorów.

 Szafy warsztatowe przeźroczystymi drzwiami

Przeźroczyste drzwi w szafach warsztatowych to duże ułatwienie w sytuacjach, gdy sposób przechowywanych przedmiotów musi być sprawny. Stalowe szafy z drzwiami ze szkła akrylowego są stosowane przede wszystkim w warsztatach i magazynach do przechowywania narzędzi, towarów i materiałów. Szafy z oknem to dobre rozwiązanie przy stosowaniu nowoczesnych praktyk zarządzania produkcją typu LEAN, KANBAN czy KAIZEN.

Porządek w szafie i szybki dostęp do wnętrza to cechy charakterystyczne szaf warsztatowych z przeźroczystymi drzwiami.

Szafa warsztatowe z pojemnikami

Aranżacja wnętrza już na etapie zakupu szafy to cecha charakterystyczna szaf warsztatowych z pojemnikami. Duży wybór różnorodnych układów i rozmiarów pojemników pozwala na dobór odpowiedniej szafy do każdego rodzaju przechowywanych narzędzi czy materiałów produkcyjnych. Dzięki odpowiedniej segregacji w szafie z pojemnikami elementów produkcyjnych lub warsztatowych oszczędzany jest czas wykonywania określonych czynności. Eliminacja długiego szukania materiałów roboczych to zaleta szafy z pojemnikami,  którą trudno zignorować. Kolorystyka pojemników dodatkowo zwiększa jej użyteczność. Jakość przechowywania jest nieporównywalna do żadnej innej metody układania w szafie, dzięki zabezpieczeniu części produkcyjnych w pojemnikach nie ulegają one zanieczyszczeniom lub przypadkowym uszkodzeniom.

 

Powrót