Metalowe szafy na chemikalia i substancje niebezpieczne - z wannami ociekowymi

Przechowywanie substancji niebezpiecznych nawet w niewielkich ilościach jest obwarowane restrykcjami prawnymi. Wynika to z faktu, że wszędzie tam, gdzie środki chemiczne mogą stanowić zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka, muszą być właściwie zabezpieczone. Rozwiązaniem są specjalistyczne szafy na chemię, które są dedykowane do przechowywania substancji niebezpiecznych nawet w niewielkich ilościach. Niemiecki producent szaf C+P, którego firma Maes jest autoryzowanym dystrybutorem, gwarantuje sprawdzoną jakość szaf na chemię

Szafy na chemię


Firma Maes odpowiadając na potrzeby w zakresie przechowywania substancji chemicznych oferuje szafy ekologiczne z wanienkami ociekowymi. W naszych szafach można przechowywać oleje, nawozy, tłuszcze, rozpuszczalniki i inne substancje chemiczne w tym również niebezpieczne.
Drzwi szaf  na chemię zostały wyposażone w otwory wentylacyjne, a zamek Ergo-Lock 4.0 z 3-punktowym ryglowaniem zabezpiecza przed dostępem osób niepowołanych. Substancje chemiczne są nie tylko bezpiecznie przechowywane, ale również nie stanowią niepotrzebnego ryzyka dla ich użytkowników dzięki odpowiedniej wentylacji szafy.
 

Szafy ekologiczne z misją

 
Oferowane przez nas szafy na chemię zwane potocznie szafami ekologicznymi lub szafami BHP mają za zadanie zatrzymać substancje chemiczne w niej przechowywane nawet wtedy, gdy dojdzie do niekontrolowanego wycieku wewnątrz szafy. Umieszczone w szafie wanienki ociekowe z powodzeniem ochronią przed wydostaniem się substancji chemicznej na zewnątrz. W zależności od tego, jakie substancje planujemy przechowywać mamy do wyboru szafę z wanienkami ocynkowanymi lub z wanienkami z polietylenu. W obu rodzajach szaf wanienki są na tyle pojemne, że z powodzeniem zatrzymają substancję chemiczną w przypadku jej niekontrolowanego wycieku. Oba rodzaje szaf posiadają wanienki ociekowe o pojemności do 20 litrów.
Szafy z ocynkowanymi wanienkami występują w czterech wariantach do wyboru. Poszczególne warianty zostały rozróżnione ze względu na szerokości i wysokość szaf. Szafa o wymiarach 1950 mm x 930 mm x 500 mm i kolorze RAL 7035 jasnoszarym dostępna w naszym programie Ekspress już w 10 dni. Pozostałe warianty szaf dostępne w czasie do pięciu tygodni.
Szafy z wanienkami z polietylenu to drugie rozwiązanie dla szaf BHP. Podobnie jak szafy z wanienkami ocynkowanymi występują w czterech wariantach do wyboru. Wanienki z polipropylenu z uwagi na materiał, z jakiego zostały wyprodukowane, posiadają nośność mniejszą, niż te z ocynkowanej stali. W pierwszym przypadku nośność tych wanienek to 70 kg a wanienki ocynkowane to 80 kg.