Wózki do płyt - Wózki do transportu płyt meblowych

Wózki do płyt

Wózki do transportu płyt w sklepie maes.com.pl

Przenoszenie dużych gabarytowo i delikatnych przedmiotów nie należy do najłatwiejszych zadań. Jedna osoba nie może zostać oddelegowana do tak obciążającego i wymagającego zajęcia, więc kilku pracowników musi marnować swój potencjał. Jako sklep internetowy zapewniający kompleksowe wyposażenie dla firm, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do oferty maes.com.pl wózków do transportu płyt.

Gdzie znajdą zastosowanie wózki do płyt meblowych?

Przede wszystkim w zakładach, które skupiają się na produkcji mebli różnego rodzaju. Na nasz asortyment składają się zarówno modele jednostronne, jak i dwustronne. Druga opcja pozwala na jednoczesne przenoszenie większej ilości materiału bez obaw o jego uszkodzenie. Pozwala to maksymalnie zoptymalizować procesy produkcyjne, skracając je oraz ograniczając liczbę potrzebnych do ich obsługi osób.

Wózki do przewozu płyt są narzędziami uniwersalnymi. Oznacza to, że korzystając z tego samego urządzenia można transportować nie tylko płyty meblowe, ale również okna czy materiały budowlane. Z tego względu świetnie sprawdzą się w hurtowniach budowlanych, ale także można nimi przewozić duże płaty szkła, np. szyby.

Wózki do przewozu płyt – budowa i cechy charakterystyczne

Można je odróżnić od innych urządzeń transportowych na pierwszy rzut oka, przede wszystkim ze względu na nietypowe wymiary. Są dość wąskie i mają wysoki stelaż. Wpływa to bezpośrednio na możliwości wózków do transportu płyt – zapewniają im niezbędną stabilność oraz amortyzację pojawiających się drgań. Za niwelowanie nierówności odpowiedzialne są duże koła, a przed przypadkowym przemieszczaniem zabezpieczają je hamulce, do wygodnego zablokowania przy użyciu nogi.

Stelaż posiada również odpowiednie nachylenie, a konstrukcja ma odpowiednia zabezpieczenia, aby przewożone płyty czy szkło nigdy przypadkowo nie spadły lub nie ześlizgnęły się. Solidna stalowa konstrukcja wózków do płyt gipsowych sprawia, że są one bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Część z modeli w naszej ofercie wyposażona została przez producenta w uchwyty, które dają możliwość wygodnego złapania urządzenia przez obsługującego pracownika.

Jakie czynniki brać pod uwagę przy wyborze wózków do transportu płyt?

Na pierwszym miejscu trzeba postawić walory użytkowe. Wózek musi mieć odpowiednie wymiary, aby zmieścił się w każdy zakamarek oraz radził sobie z ukształtowaniem posadzki. Kolejną ważną informacją w kontekście wyboru konkretnego modelu będzie dopuszczalny udźwig. Dla niektórych przedsiębiorców może być ważna modułowość wózków do transportu płyt, która pozwala na modyfikację jego poszczególnych właściwości, takich jak kąt nachylenia.

Jeżeli przewożone mają być delikatne materiały, takie jak płyty gipsowe czy szkło, które są bardzo podatne na pęknięcia, konieczny będzie wybór urządzenia, które wyposażone jest w specjalne profile gumowe. W zależności od konieczności manewrowania po budynku zakładu czy magazynu warto również wziąć pod uwagę ilość kółek skrętnych, które znacząco ułatwiają zmianę kierunku poruszania się wózka.

Wózki do przewozu płyt meblowych – który model wybrać?

Jako sklep internetowy maes.com.pl zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór najlepszego wózka do płyt meblowych nie należy do najłatwiejszych. Dlatego nasz asortyment składa się z wielu różnych urządzeń. Oprócz tradycyjnych, dużych wózków mamy również taczki umożliwiające przenoszenie pojedynczych płyt. Posiadają odpowiednia zabezpieczenia, które nie pozwalają na ich przypadkowe uszkodzenie.

Sprzedajemy tylko sprawdzone wózki do płyt gipsowych renomowanej, niemieckiej firmy Variofit. To nie tylko gwarancja solidnego, szczegółowego wykonania, ale również bezproblemowej eksploatacji zakupionych urządzeń przez wiele kolejnych lat.