Wózki dwukołowe i schodowe

Wózki transportowe dwukołowe znajdują zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach zarówno produkcyjnych, jak i usługowych. Ich cechą wspólną jest mało miejsca, jakie zajmują oraz łatwość manewrowania. Wózki dwukołowe zwane inaczej taczkami transportowymi swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznej pionowej budowie oraz wyposażeniu w dwa koła. Oprócz standardowego zastosowania wózków dwukołowych do przewożenia niewielkich, ale ciężkich ładunków w kartonach i pudłach występują wózki dedykowane, przystosowane do przewożenia konkretnych przedmiotów. Standardowe wózki dwukołowe transportowe, mają swoje wersje i rodzaje, wszystko zależy od wielkości, ciężaru i rodzaju ładunku, jaki chcemy przewozić.

Rodzaje wózków dwukołowych transportowych

W ofercie Maes występuje ponad 15 rodzajów wózków dwukołowych transportowych, oferta została przygotowana w taki sposób, aby każdy klient znalazł dla siebie odpowiedni produkt. Wybór odpowiedniego wózka musi być poprzedzony analizą, co chcemy przewozić i gdzie będziemy to robić. Całą ofertę można podzielić na trzy grupy: taczki stalowe, taczki aluminiowe i taczki specjalne.Taczki stalowe dwukołowe

Taczki stalowe to najbardziej popularne wózki dwukołowe transportowe. Wykorzystywane są w magazynach produkcyjnych, centrach logistycznych i firmach wysyłkowych. Zbudowane z profili stalowych, malowane proszkowo na kolor niebieski są odporne i solidne.
Oferta wózków dwukołowych transportowych od Maes to: proste taczki dwukołowe z łopatą stalową, taczki z łopatą stalową wygiętą i dodatkowymi uchwytami dźwigającymi, taczki z wymiennymi płozami oraz wózki dwukołowe z kołem podporowym.
Taczki stalowe wyposażone są w dwa koła, wybór kół do teczki stalowej uzależniany jest od powierzchni po jakiej będzie poruszał się dany wózek. Do tego typu wózków mamy do wyboru dwa rodzaje kół.
Koła z pełnym ogumieniem elastycznym. Odpowiednie do dużych obciążeń, zalecane w przypadku złej jakości posadzek magazynowanych oraz do transportu delikatnych towarów.
Koła pneumatyczne czyli koła pompowane. Odpowiednie do zastosowań poza magazynem na nierównych podłożach.
Każdy rodzaj kół posiada specjalistyczną felgę z tworzywa z precyzyjnym łożyskiem kulkowym i kołpakiem z tworzywa.

Do grona tych typowych taczek dwukołowych zaliczamy też lekki, składany wózek do paczek, który zwykle przewożony jest w samochodach dostawczych firm transportowych i jest nieodzownymi pomocnikiem kierowcy przy rozładunku towaru.

Taczki aluminiowe

Taczki aluminiowe to druga grupa wózków dwukołowych transportowych oferowana przez sklep internetowy Maes. Takie taczki są lekkie i poręczne, wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie nie jest zalecane użycie stali. Są bardzo łatwe do czyszczenia i dezynfekcji. Wykorzystywane w zakładach produkujących żywność, kosmetyki oraz wszędzie tam, gdzie istotne jest zachowanie standardów czystości lub gdzie znaczenie ma waga używanego sprzętu (antresole, pomosty produkcyjne itp.)
Budowa i rodzaje taczek aluminiowych jest taka sama jak taczek stalowych.
Oferujemy wykonanie taczki aluminiowej takiego samego rodzaju jak stalowej, nawet jeżeli nie ma jej na stałe w naszej ofercie.Taczki specjalne

Taczki specjalne to wyjątkowe wózki dwukołowe transportowe dedykowane do konkretnych towarów. W naszej ofercie mamy: taczki do paczek, taczki do transportu krzeseł, stołów i przenoszenia po schodach.
Taczki do przewozu krzeseł posiadają dwa uchwyty ochronne z tworzywa, drążki do oparcia krzeseł pokryte powłoką antypoślizgową z możliwością demontażu i bezstopniowej regulacji. Taczki do krzeseł dostępne również w wersji aluminium. Taczki do krzeseł to prawdziwa oszczędność zasobów zarówno czasowych, jak i ludzkich. Wykorzystywane są w firmach eventowych, instytucjach publicznych i dużych firmach produkcyjnych, oraz wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z konferencjami, zebraniami czy przestawieniami.
Taczki do transportu po schodach to wyjątkowe taczki, które doceniają wszyscy, którzy jeszcze niedawno musieli dźwigać ciężary po schodach ręcznie. Ich budowa opiera się na podstawowej taczce stalowej udoskonalonej specjalnym systemem kół po obu stronach wózka przystosowanym do zwożenia towaru po schodach.
Taczki do transportu stołów to specjalistyczne taczki do przewożenia stołów. Ich niebywałą zaletą jest to, że nawet bardzo dużą ilość stołów jest w stanie ustawić i przewieźć jedna osoba. Wózki do transportu stołów skonstruowane zostały ze spawanej stali, prowadzenie wózka odbywa się za pomocą pałąku z uchwytem na dwie ręce z wykonanego z tworzywa. W uchwycie zamontowano dźwignię, która spowolniona sprawia, że stół zostaje opuszczony. Powierzchnia unosząca wyłożona prążkowaną matą gumową, aby zapobiegać uszkodzeniom mechanicznymi podczas transportu.