Wózki esd

Najlepsze wózki ESD od maes.com.pl!

Transport elektroniki wewnątrz zakładu produkcyjnego wymaga specjalistycznych wózków, które uchronią ją przed przypadkowymi uszkodzeniami w tym czasie. W środowisku podatnym na wyładowania elektrostatyczne nie sprawdzą się konwencjonalne rozwiązania, stosowane w innych gałęziach branży produkcyjnej. Dlatego przygotowaliśmy w sklepie internetowym Maes.com.pl specjalną ofertę wózków transportowych ESD.

Wózki ESD – czym się wyróżniają?

Chodzi o ich budowę, która została specjalnie dostosowana do przemieszczania elementów wrażliwych elektrycznie. Od tradycyjnych wózków transportowych różnią się przede wszystkim zastosowaniem przy ich pokryciu specjalistycznej farby, spełniającej wymogi normy EN 61340. Kolejnym elementem, który zdecydowanie wpływa na odprowadzanie statycznego ładunku elektrycznego są kółka, wyposażone w grubą, solidną gumę, przenoszącą wyładowania na podłoże, po którym prowadzony jest wózek ESD. W przewodzeniu pomagają także specjalne profile oraz płyty wiórowe.

Do czego przydają się wózki transportowe ESD?

Oczywiście mogą służyć nie tylko do przemieszczania konkretnych rzeczy z miejsca na miejsce. Część znajdujących się w naszej ofercie wózków, w szczególności te z większą ilością półek swobodnie można wykorzystywać jako mobilną przestrzeń roboczą niewielkich wymiarów, o specjalistycznych właściwościach.

Wygodne rączki wózków transportowych ESD zdecydowanie ułatwiają poruszanie się po danej przestrzeni, gdyż pozwalają na ich wygodne prowadzenie. Dodatkowo przejmują ładunek elektrostatyczny z obsługujących je osób, minimalizując zagrożenie uszkodzenia elektroniki czy narzędzi do absolutnego minimum. Zachęcamy do sprawdzenia wszystkich dostępnych w naszym sklepie Maes.com.pl wariantów wózków ESD – dostarczamy towary najwyższej jakości od zaufanych producentów!