Szafy strażackie

Szafy strażackie dostarczane przez Maes zaprojektowane zostały przez doświadczonych fachowców z branży pożarniczej. Każdy detal został dopracowany, aby uzyskać optymalny sposób przechowywania wymagających mundurów strażackich. Szczególny nacisk został położony na bezpieczne przechowywanie i szybki dostęp do wyposażenia strażackiego.


Szafy strażackie metalowe – sprawdzone i dostosowane do potrzeb


Szafy strażackie wykonane są blachy stalowej o grubości 1 mm co oznacza, że są stabilne i trwale dla użytkowników. W ofercie występują szafy jednodrzwiowe ze schowkiem lub szafy bez drzwi ze schowkiem. Oba rodzaje szaf, Szafy wyposażone są w uchwyty na chełm, który został umieszczony na topie szafy, schowki zamykane na zamek klódkowy i specjalny otwór w schowkach umożliwia umieszczanie przedmiotów osobistych bez konieczności jego otwierania. Każdy przedział szafy wyposażony jest w drążek z 3 haczykami i dodatkowy haczyk na pasy strażackie. W wersji podstawowej szafy są oferowane są w kolorze RAL 3000, ale można je zamówić w dowolnym kolorze z naszej palety RAL.
Tego typu wyposażenie oprócz Straży Pożarnej wykorzystywane są również przez inne służby ratownicze takie jak pogotowie ratunkowe, wojsko, oddziały specjalne, ale też prywatne biura ochroniarskie.


Wyposażenie dodatkowe szaf strażackich


Oferujemy szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego dla szaf i pomieszczeń strażackich takich jak ławki do zdejmowania obuwia, haczyki, maty czy specjalne przeciwpożarowe powłoki do szafek. Nasi specjaliści chętnie doradzą w kwestii wyposażenia dodatkowego i zaproponują optymalne rozwiązania.
Bezpieczne rozwiązanie dla każdej remizy
Szafy strażackie doskonale sprawdzą się zarówno w Ochotniczych Strażach Pożarnych, jak i Państwowych Strażach Pożarnych. Szafy od Maes spełniają zasady bezpieczeństwa i higieny dla tego typu wyposażenia zapewniając jednocześnie funkcjonalność i estetyczny wygląd.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szaf szafy dla służb ratowniczych, które są przeznaczone do przechowywania wyposażenia ochronnego. Szafy te to jakość i funkcjonalność w jednym zestawie. Ich otwarta konstrukcja zapewnia szybki dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów. Zintegrowane schowki służą ponadto do przechowywania wartościowych przedmiotów. Dostępne wyposażenie dodatkowe uzupełni wszelkie możliwe wymagania dodatkowe.
W opcji wyposażenia dodatkowego istnieje też możliwość zmiany zamka z podstawowej wersji zamka na kłódkę lub kluczyk na bardziej nowoczesne systemy takie jak kod pin czy karta magnetyczna.

Możliwość zamiany koloru to ciekawa propozycja do wykorzystania dla pogotowia ratunkowego(RAL 5012 - niebieski), wojska (RAL 6011 - zielony), oddziałów specjalnych (RAL 7021- czrnoszary) czy prywatnych firm ochroniarskich (RAL 7016 – antracytowy.).
Dział techniczny firmy Maes chętnie odpowie na pytania oraz pomoże w konfiguracji i doborze odpowiedniej ilości szaf. Zapraszamy do kontaktu.