Wózki platformowe

Magazyny to pomieszczenia, w których przydaje się sprzęt do przewożenia bardzo zróżnicowanych ładunków. Przedstawiamy platformowe wózki magazynowe, które pomieszczą ładunek o nieco większych gabarytach i znacznym ciężarze. Stalowa konstrukcja i półka ze sklejki gwarantują trwałość wózka.
Wózki transportowe dostępne w poniższej kategorii przeznaczone są do przewożenia towarów, które nie są umieszczone na paletach. Idealnie nadają się do transportu wszelkiego rodzaju kartonów, pojemników czy dłużyc. Każdy z produktów przeznaczony został do konkretnych zadań, warto zatem przejrzeć całą ofertę i wybrać sprzęt, który w najwyższym stopniu spełni Państwa potrzeby.


Wózki platformowe i ich parametry użytkowe


Na rynku dostępnych jest wiele wózków platformowych, co sprawia, że ich wybór wymaga głębszego zastanowienia. Wózki platformowe składają się z płaskiej przestrzeni, na których można umieścić niespaletyzowany towar. Najczęściej posiadają pałąk do pchania, który może być umieszczony z jednej lub z obu stron. Mogą mieć też zabudowane burty, które w razie konieczności można zdjąć. To, co wyróżnia nasze wózki platformowe od konkurencyjnych rozwiązań, to wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne poprzez zastosowanie innowacyjnego profilu stalowego oraz bieżników z szarej gumy termoplastycznej.
Oferowane przez Maes wózki platformowe występują w wielu rodzajach i wariantach. Ich cechą wspólną jest, że każdy z nich idealnie nadaje się do roli, do jakiej zostały zaprojektowane.
Podstawowa platforma bazowa to najprostsza forma naszej oferty wózków platformowych, która znajdzie zastosowanie w każdym magazynie. Wszystkie kolejne wózki platformowe zostały zbudowane na tej podstawie i w zależności od potrzeb zostały wyposażone w pałąki do pchania, burty pełne lub osiatkowane. Do zadań specjalnych przygotowano wózki platformowe do ciężkich materiałów i ultralekkie wózki aluminiowe.
Niezwykle praktyczne rozwiązanie dotyczy kół, które nie brudzą się, posiadają wbudowane precyzyjnie łożyska kulkowe. Dodatkowym atutem są hamulce EasySTOP, które spisują się bardzo dobrze na każdym rodzaju nawierzchni. W naszej ofercie występuje szeroka gama wózków magazynowych o specyficznych wymiarach. Dzięki temu możliwe jest znalezienie produktu przystosowanego do każdych warunków. Nie wymagają dużej wolnej przestrzeni, aby swobodnie z nich korzystać, większość z naszych modeli ma możliwość składania pałąków.


Wózki magazynowe wpływające na usprawnienie pracy


Decydując się na zakup wózka magazynowego, należy wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. Warto rozważyć, czy będziemy przewozić pojedyncze produkty, paczki czy kartony. Jeśli będzie to towar o dużym gabarycie, to należy zainwestować w wózki magazynowe z zabudowanymi burtami. To one posłużą do transportowania dużych i ciężkich ładunków nawet o wadze do 300 kilogramów. Także wymiary są istotnym elementem, gdyż przy niewielkiej hali może mieć to szczególne znaczenie.
Wózki magazynowe powinny być zaopatrzone w wytrzymałe koła z poliamidowe lub z pełnej gumy. Te materiały wpływają na wysoką wytrzymałość i trwałość, są też w stanie utrzymać zdecydowanie większy ciężar. Licząc na swobodę poruszania się po magazynie, należy zwrócić uwagę na zwrotność, poręczność.
Oferowane przez sklep wózki transportowe platformowe posiadają stabilną konstrukcję, która pozwala przewozić nawet trudne towary. Odpowiednio dopasowane skrętne zestawy kołowe pozwalają w łatwy sposób manewrować wózkiem nawet na niewielkich przestrzeniach. Gumowe koła są niezwykle trwałe, dzięki czemu bez obaw można przewozić towary o znacznej wadze. Zachęcamy do kontaktu, jeśli potrzebują Państwo pomocy w wyborze właściwego produktu w poniższej kategorii. Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące parametrów technicznych i funkcjonalności naszych wózków platformowych.