Wózki do paczek

Wózki na paczki

Wózki do przewożenia różnego rodzaju ładunków przydają się zarówno w magazynach jak i w sklepach. Popularne firmy kurierskie oraz placówki pocztowe także nie mogą obejść się bez specjalistycznych wózków do wożenia paczek. Specjalne wózki pomagają również na różnych etapach pracy i organizacji magazynu. Niezależnie od tego, czy chodzi o paczki w kształcie klasycznego prostopadłościanu, w tekturowych kartonach, czy też innego typu dużo prościej jest je transportować i magazynować na specjalnych wózkach. Wózki siatkowe do transportu paczek mogą być wózkami typu „skrzynia” jak i wózkami piętrowymi, wyposażonymi w praktyczne półeczki. Takie wózki, chociaż zasadniczo przeznaczone do ręcznego przewożenia i przechowywania przesyłek, to z łatwością można zaadaptować je na meble/wózki do różnorodnych innych zastosowań. Wózki te świetnie sprawdzą się w niejednym magazynie czy też piwnicy, gdzie przechowywane są choćby drobne akcesoria do remontów itp.

Wózek transportowy siatkowy

Wózki takie, podobnie jak inne funkcjonalne wózki od maes.com.pl, powstają głównie z ocynkowanej stali, czyli materiału wyjątkowo odpornego na korozję, różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, a nawet – mechaniczne. Wózki te, w przeciwieństwie do innych wózków o otwartej formie, służą nie tylko do przewożenia towaru, ale również do jego przechowywania. Wózki ze ściankami o strukturze siatki oraz o charakterze szaf to nie tylko wózki typu piętrowy wózek na paczki, ale także takie modele, w których można z powodzeniem przewozić towary o większych gabarytach, jak i np. odzież na wieszakach. Wózki takie pomagają podczas prac magazynowych, np. komisjonowania (rozdzielania towaru w opakowaniach zbiorczych z większego kartonu/palety). Jeżeli jednak komisjonowanie nie jest Ci bliskie, ponieważ akurat Twoja firma ma inny niż handlowy profil, to wózki przydać mogą się do przewożenia i przechowywania innego rodzaju artykułów, począwszy od naczyń, np. delikatnych wazonów lub donic, dodatkowo zabezpieczonych w ten sposób przed uszkodzeniem bądź upadkiem, poprzez wyroby tekstylne oraz szereg innych.

Wielofunkcyjny wózek do transportu

Wózki tego typu sprawdzają się zasadniczo w warunkach magazynowych. Nie są meblami dekoracyjnymi, jednak bardzo funkcjonalnymi pod wieloma względami. Pojedynczy wózek przypominający szafę, ze względu na siatkowe, ażurowe, stalowe ścianki pozwala na obserwowanie jego zawartości na bieżąco. Dzięki temu można transportować za pomocą takich wózków np. kwiaty doniczkowe i inne towary wymagające nieustannego dostępu powietrza. Wózek na paczki spełnia zatem funkcje zarówno wózka do przewożenia przesyłek czy pakunków, jak i np. może z powodzeniem służyć jako wózek do przewożenia i transportu brudnej bielizny w ośrodkach i instytucjach, gdzie pierze się masowo. Oprócz wózków w formie siatkowych „szaf” bardzo praktyczne i popularne są również lekkie wózki do przewożenia pojedynczych pakunków. Są one podobne do taczek do przewożenia beczek albo płyt pilśniowych, które także możesz zakupić na maes.com.pl. To np. poręczny, lekki wózek ze składaną łopatą, pozwalającą na załadunek przy jak znacznej oszczędności sił.

Wózki siatkowe, podobnie jak inne wózki od MAES, posiadają koła z solidnego tworzywa, a ponadto – wyposażone w porządne, kulkowe łożyska oraz bezpieczne hamulce. Sprawia to, że wózkiem tego typu operuje się wyjątkowo wygodnie oraz pewnie. Niezależnie zatem od tego, do jakiego rodzaju działalności wybierzesz wózek ze ściankami ze stalowej siatki, szybko i sprawnie nauczysz się nim posługiwać. Wózki takie występują także jako wózki z 4, 3 lub z 2 burtami. Wszystko to sprawia, że wózki na paczki w tej formie można z łatwością dobierać do różnorodnych potrzeb wynikających z ich docelowych zastosowań. Takie wózki można również łatwo łączyć ze sobą.