Ograniczniki wysokości wjazdu

Ograniczniki wysokości wjazdu – skuteczna kontrola wjazdu

Dostępne na maens.com.pl ograniczniki wysokości pozwalają na zmniejszenie szkód spowodowanych przez zbyt wysokie pojazdy. Sprawdzają się w miejscach, gdzie dostęp musi być ograniczony ze względu na wysokość podwieszanych elementów takich jak instalacje przeciwpożarowe, kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne. Wykorzystywane są również w pobliżu wiaduktów, wjazdach na parkingi podziemne i do magazynów. Kierowca, uderzając w ogranicznik wysokości przejazdu, dostaje konkretną informację, że jego pojazd jest za wysoki. Kontynuując jazdę, uszkodzi element infrastruktury i swój pojazd. Może również stworzyć niebezpieczeństwo dla przebywających w pobliżu innych ludzi i pojazdów lub zablokować drogę przejazdową. W naszym asortymencie dostępne są podwieszane, bramkowe i obrotowe ograniczniki wjazdu. Nasze rozwiązania są trwałe, bezpieczne i ekonomiczne. Już teraz sprawdź naszą szeroką ofertę.

Ogranicznik wysokości przejazdu – inwestycja na lata

Ograniczniki wysokości tworzące nasz asortyment to produkty z najwyższej półki. Charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz ciężkie warunki atmosferyczne. Wyprodukowane są w zależności od rodzaju z tworzywa sztucznego, aluminium lub stali ocynkowanej. Dwa pierwsze materiały cechują się lekkością, dlatego najczęściej produkuje się z nich ograniczniki wysokości podwieszane. Stal wykorzystywana jest do ograniczników bramkowych i obrotowych. Wysokiej jakości materiały pozwalają ogranicznikom spełniać swoje funkcje przez długie lata bez konieczności naprawy, wymiany lub malowania. Na długo zapewnią bezpieczeństwo i porządek.

Rodzaje ograniczników wysokości

Ograniczniki wysokości to rozwiązanie na częsty problem wjazdu samochodów ponadgabarytowych. Przydają się montowane na tuż przed wjazdem na parkingi podziemne, centra handlowe, magazyny czy garaże. Sprawdzają się jako zabezpieczenie budynków i pojazdów przed uszkodzeniami. Jest to skuteczne i tanie rozwiązanie. W naszym sklepie znajdziesz kilka rodzajów ograniczników wjazdu:

Podwieszane ograniczniki wjazdu

To najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Wykonane z tworzywa sztucznego lub aluminium. Cechują się niską wagą, więc mogą być wykorzystywane przy mało wytrzymałych konstrukcjach. Montuje się je na łańcuchach i zwykle mają około 95 cm długości.

Bramkowe ograniczniki wysokości przejazdu

Tego rodzaju ograniczniki mają zastosowanie przy szerokich wjazdach na parkingi zewnętrzne. Składają się z rur bocznych i poprzecznej. Zwykle mają szerokość od 3 do 4 metrów. Mogą być montowane na stałe lub demontowane. To trwałe i bezpieczne rozwiązanie.

Obrotowe ograniczniki wjazdu

Tego rodzaju ograniczniki składają się z rury pionowej i obrotowej poprzeczki poziomej. Są wyposażone w mechanizm samo otwierający. Umożliwiają regulacje wysokości poziomego elementu. Można je wyposażyć w podwieszany ogranicznik.