Pachołki drogowe

Pachołki drogowe od maes.com.pl

Pachołki drogowe to kolejny produkt w naszym sklepie poprawiający bezpieczeństwo ludzi i mienia. W naszej ofercie znajdują się pachołki drogowe gumowe i pachołki drogowe plastikowe. Wszystkie to produkty atestowane i dopuszczone do użytkowania. Pachołki drogowe znajdujące się w naszym asortymencie to produkty łatwe w transporcie i składowaniu. Zachęcamy już teraz do przejrzenia naszej oferty.

Gdzie przydają się pachołki drogowe?

Pachołki drogowe są nieodłącznym elementem ruchu drogowego. Tworzą bezpieczne miejsca i strefy. Pachołki drogowe dzielą pasy ruchu oraz raz ostrzegają kierowców o trudnych do zauważenia zagrożeniach, takich jak:

  • podniesione pokrywy włazów,
  • dziury,
  • trudny teren,
  • ostre zakręty,
  • niesprawne pojazdy lub wypadki.

Często widzimy również pachołki drogowe, kiedy są używane poza środowiskiem związanym z ruchem drogowym. Pachołki drogowe gumowe i plastikowe są często używane w miejscach rekreacyjnych i biznesowych, takich jak:

  • boiska lekkoatletyczne,
  • parkingi,
  • imprezy masowe,
  • przejścia dla pieszych.

Pachołki drogowe dbają o bezpieczeństwo ruchu

Pachołki drogowe są powszechnie stosowane w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Są zaprojektowane tak, aby były dobrze widoczne. Pachołki drogowe plastikowe i gumowe zaopatrzone są w solidną i mocną podstawę, która zapobiega ich przewróceniu i stwarzaniu zagrożenia dla ruchu. Gdy pachołki bezpieczeństwa ruchu są wykorzystywane w robotach drogowych, należy je prawidłowo umieścić, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo w strefie pracy. W naszym sklepie znajdują się pachołki drogowe różnej wielkości. Można je używać na drogach o mniejszym natężeniu ruchu, w miastach i na autostradach. Spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Zrobione są z odpowiedniego, wytrzymałego materiału w jaskrawy, kolorze, zaopatrzone są w odblaskowe elementy i mogą być stosowane bez względu na pogodę.

Pachołki drogowe – wyznaczanie stref bezpieczeństwa

Pachołki drogowe są najczęściej używane do tworzenia stref buforowych zwanych również przestrzenią bezpieczeństwa. Strefa buforowa to obszar utworzony przez pachołki drogowe, które oddzielają pracowników od nadjeżdżających pojazdów lub innych niebezpiecznych sytuacji. Szerokość i długość stref buforowych jest uzależniona od typu drogi. Pachołki drogowe powinny być umieszczone w takiej odległości, aby umożliwić pojazdom manewrowanie do i dać czas kierowcą na wykonanie odpowiedniego manewru.

Pachołki drogowe – kontrolowanie ruchu pieszych

Na koncertach i innych imprezach plenerowych ruch pieszych może stwarzać wiele problemów i zagrażać bezpieczeństwu. Pachołki drogowe pozwalają wyznaczyć ciągi komunikacyjne i podzielić obszar na odpowiednie strefy. Podczas imprez plenerowych przydadzą się też do zorganizowania miejsca na parking. Są dobrze widoczne i ławo je zauważyć.