Pachołki drogowe

Pachołek to element o niezwykle wielu zastosowaniach. Powszechnie stosuje się pachołki w celu poinformowania o awarii na drodze, czy też o prowadzonych pracach remontowych. Elementy te są rzecz jasna wykorzystywane również jako pachołki parkingowe, służące do oznaczania lub rezerwowania miejsc parkingowych oraz kierowania ruchem wewnętrznym w obszarze danego obiektu. Oferowane przez naszą firmę pachołki drogowe są niezwykle lekkie oraz dają się przechowywać w stosach, co znacząco ułatwia ich magazynowanie.

Zawsze widoczne pachołki drogowe o uniwersalnym zastosowaniu

Nie w sposób zliczyć wszystkie możliwe zastosowania, w jakich pachołki drogowe mogą okazać się nam przydatne. W ofercie naszego sklepu internetowego proponujemy różne warianty kolorystyczne oraz materiały. Począwszy od produktów, które wykonane są z wytrzymałego PCV bądź też gumy. To co łączy wszystkie nasze pachołki drogowe, to fakt, że są zawsze dobrze widoczne. Dodatkowo mogą być wzbogacone o białe pasy, które swoimi odblaskami zachowują dobrą widoczność w dzień i w nocy. Oczywiście zdarza się je przeoczyć przez nieuwagę, ale w takich chwilach szybko poddają się podczas najeżdżania i w żaden sposób nie spowodują uszkodzenia pojazdu. Z tego też powodu bardzo często wykorzystywane są w szkołach jazdy. Każdy początkujący kierowca na placu szkoleniowym prędzej czy później, podczas wykonywania manewru będzie miał styczność z pachołkiem drogowym.

Pachołki drogowe do zabezpieczania wyłączonych miejsc i stref

Specjalna konstrukcja naszych pachołków oraz ich różne wymiary sprawiają, że znajdują wzmożone zainteresowanie wśród naszych klientów. Pachołki drogowe mogą służyć do zabezpieczania niebezpiecznych miejsc. Także podczas trwających prac budowlanych są w stanie odgrodzić dany teren wyłączony z ruchu, wyznaczyć nowe rozstawienie pasów drogowych. Dzięki pachołkom mogą zostać odmalowane wszystkie znaki drogowe poziome. Jasno z tego wynika, że pachołki drogowe znajdują zastosowanie doraźne, gdy wykonywane są roboty drogowe i wyznaczają skosy czy stopniowe zwężanie jezdni. Permanentnie są używane, jeśli należy zadbać o zajętość miejsca parkingowego.

Nie należy zapominać o tym, że pachołki drogowe przydają się na licznie organizowanych zawodach wyścigowych. Na torach ulicznych służą do wyznaczania trasy. Są najprostszym i zarazem najskuteczniejszym rozwiązaniem ostrzegania przed niebezpieczeństwem lub zagrożeniem. Stożkowata konstrukcja pachołków sprawia, że można je w prosty sposób magazynować, czyli zakładać jeden na drugi. Dochodzi do tego także niska waga, która zwiększa mobilność poprzez lekkość w przenoszeniu i kompaktowość. Pachołki drogowe umożliwiają oznakowanie niebezpiecznych otworów i zagłębień. Dzięki temu przyczyniają się do zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia człowieka. Należy pamiętać, że zawsze powinniśmy wybierać pachołki drogowe, które spełniają założenia przepisów prawa drogowego. Tylko w ten sposób będziemy przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa.