Podpora naczepy TIR

Filtruj
Sortuj wg:
Wyświetlaj:

Podpory do naczepy – ułatw sobie załadunek i rozładunek!

Właściciele firm dążą do optymalizacji poszczególnych procesów, wykorzystując wszystkie dostępne do tego celu narzędzia. Nie inaczej jest z rozładunkiem i załadunkiem samochodów ciężarowych – aby wszystko przebiegło bezpiecznie, potrzeba odpowiednich zabezpieczeń. Jeżeli ma się to odbywać bez udziału samego ciągnika siodłowego, nieocenioną pomocą okażą się podpory do naczep, dostępne w ofercie sklepu maes.com.pl!

Do czego służą podpory naczepy?

Szczególnie w przypadku tych, które są bardzo obciążone (do 40 ton ładunku), warto zadbać o ich stabilność. Trzeba wziąć pod uwagę, że najczęściej będzie się po nich wówczas poruszał wózek widłowy, który odpowiada za przenoszenie pojedynczych ładunków na rampę czy bezpośrednio do magazynu. Żeby uwolnić ciągnik siodłowy na czas operacji załadunkowych i rozładunkowych, warto skorzystać z podpór pod naczepy. Na niektórych z nich wręcz znajduje się konkretna informacja o konieczności ich użycia.

Pracodawcy ponoszą odpowiedzialność cywilną oraz karną w sprawach dotyczących wypadków pracowniczych. Jeżeli w czasie prac ręcznych lub wózkiem widłowym dojdzie do utraty stabilności przez naczepę, wówczas bardzo prawdopodobna jest znaczna utrata zdrowia lub nawet śmierć. Kolejną zaletą wynikającą z wcześniej opisanego odpięcia ciągnika siodłowego jest czynnik ekonomiczny. Każdorazowe zastosowanie podpór naczepy daje oszczędność rzędu od kilkuset złotych do nawet kilkuset euro.

Zastosowanie podpór naczep do TIR-ów

Doskonale zdajemy sobie sprawę z różnych warunków przeprowadzania prac załadunkowo-rozładunkowych, stąd nasze podpory można stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Za utrzymanie odpowiedniego poziomu odpowiada sprężyna gazowa, która automatycznie dostosowuje się do obciążenia. Podpory do naczep ze sklepu maes.com.pl wyposażone są w solidne koła, wykonane w całości z gumy. Dzięki temu łatwiej jest je podstawić w odpowiednie miejsce, do czego w zupełności wystarczy jeden pracownik.

W wygodnym transporcie pomagają także rączki z solidnymi uchwytami, gdyż całe urządzenie jest bardzo poręczne i ergonomiczne. Bezpośredni kontakt z powierzchnią naczepy ma duża poprzeczka, zapewniająca stabilność. Za utrzymanie podpór pod naczepy TIR-a odpowiada płyta podłogowa, której spore wymiary zapobiegają ewentualnemu samoczynnemu przemieszczaniu. Cała konstrukcja jest wykonana ze stali, co zapewnia jej trwałość oraz wytrzymałość.

Produkty dostępne w ofercie maes.com.pl spełniają normy TÜV i mają odpowiednie certyfikaty. Sprzedajemy wyroby renomowanej, niemieckiej firmy Dancop, która udziela wieloletniej gwarancji producenta. Wybierz ergonomiczne, solidnie wykonane oraz użyteczne podpory pod naczepy – zadbaj o bezpieczeństwo i zacznij oszczędzać!