Maty podłogowe


Maty podłogowe to najlepsza ergonomiczna ulga, jaką może zapewnić firma dla swoich pracowników. Oferowane przez nas produkty zwane często ergo-matami są sprawdzone i przetestowane pod względem poprawy zdrowia. Wyróżnia się aż pięć możliwych pozytywnych oddziaływań mat na ciało człowieka.


Po pierwsze mózg maty zwalczają fizyczne zmęczenie. Zmęczenie pracownika może powodować popełnianie błędów i być przyczyną wypadków przy pracy.Po drugie dolna część pleców maty stymulują mięśnie dolnej części pleców i nóg wspomagając krążenie i tym samym zmniejszając zmęczenie.
Po trzecie nogi materiał, z którego wykonane są maty, ma właściwości dekompresji, co wymusza ciągłą pracę mięśni podczas stania, dzięki czemu pobudzone zostaje krążenie w kończynach dolnych.
Po czwarte stopy materiał mat szybko powracający z kompresji zmniejsza obciążenie żył i zmęczenie stóp.

Wszystkie pozytywne skutki mat od Maes znajdują swoje odzwierciedlenie również dla pracodawcy. Wypoczęty, nierobiący błędów pracownik to mniej absencji i chorób wśród załogi co daje mniejsze koszty pracowników, zwiększa ich produktywność i tym samym zyski pracodawcy.

Budowa mat podłogowych


Maty podłogowe w zależności od swojego przeznaczenia wykonane są z nitrylu lub poliuretanu. Cechą wspólna tych dwóch tworzyw jest ich wysoka jakość oraz wytrzymałość, a specyficzna technologia produkcji czyni z mat podłogowych produkty spełniające najwyższe wymagania w swojej klasie.

Rodzaje mat podłogowych

Maty higieniczne – wykorzystywane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i wszędzie tam, gdzie wymagane są podwyższone wymagania w zakresie zachowania czystości. Maty higieniczne doskonale wpisują się w zakres spełnienia wszelkich norm higienicznych. Dedykowane do pomieszczeń czystych klasy ISO 5. Maty higieniczne dostępne są w czterech kolorach szarym, niebieskim, zielonym i czerwonym.

Maty Deluxe – to maty poliuretanowe przeznaczone do wykorzystania w suchych pomieszczeniach. Idealne do zastosowania przy liniach montażowych i sortowniach. Dla pracowników obsługujących maszyny, operatorów linii produkcyjnych i wszystkich, którzy muszą stać dłuższy czas na hali produkcyjnej. Mogą być stosowane w pomieszczeniach czystych. Występują w kolorze szarym lub czarnym.


Maty ESD- przystosowane do stosowania w pomieszczeniach narażonych na zanieczyszczenia chemiczne i promieniowanie UV. Łatwe w czyszczeniu dzięki zamkniętej powierzchni. Przystosowane do pomieszczeń z wymogami ESD. Występują w kolorach czarny, stalowy, srebrny, niebieski.