Profile ostrzegawcze i ochronne

W miejscach takich jak magazyny czy hale produkcyjne na uszkodzenie narażony jest nie tylko przechowywany tam towar, ale także pomieszczenia, w których wykonywane są prace. Konieczna jest więc ochrona ścian i narożników. Istnieje wiele sposobów, by je zabezpieczyć, a wysoką skutecznością odznaczają się przede wszystkim piankowe narożniki ochronne na ściany. Czym jednak dokładnie one są i co wyróżnia profile piankowe na tle innych osłon? Jak wybrać ochraniacze narożników ścian, aby właściwie spełniały one swoją funkcję?

Czym są narożniki i profile ochronne?

Popularne i często wykorzystywane narożniki i ochronne profile piankowe to doskonały i szybki sposób na zabezpieczenie wrażliwych obszarów w miejscach, w których zachodzi ryzyko ich uszkodzenia. Ich zadaniem jest ochrona ścian przed zarysowaniem czy zadrapaniem, które mogą powstać w trakcie operowania takimi sprzętami jak wózki widłowe i paletowe czy nawet podczas kierowania zwykłym samochodem osobowym na parkingu. Narożniki ścian, zarówno w magazynie, korytarzu, garażu, jak i w warsztacie, to miejsca bardzo wrażliwe i podatne na zniszczenia. Aby zachować ich estetyczny wygląd i nienaruszony stan, warto zainwestować w ochraniacze i osłony, wybierając profile piankowe.

Dzięki zastosowaniu narożników ochronnych można sprawić, że dane pomieszczenie na dłużej zachowa swój estetyczny wygląd i nie będzie sprawiało wrażenia zaniedbanego. Na negatywne postrzeganie danego miejsca może bowiem wpłynąć obecność dziur i zadrapań na ścianach. Piankowe osłony zapobiegają ich powstawaniu. Profil ochronny ma bowiem za zadanie w czasie zderzenia przejąć na siebie i zminimalizować impet i siłę uderzenia. Dużą rolę odgrywa w tej sytuacji jego elastyczność, która sprawia, że nie ulega on natychmiastowemu uszkodzeniu w trakcie zderzenia. Właśnie dlatego to tak skuteczny sposób i stosuje się go w miejscach, w których niezbędna jest osłona narożnika ściany czy obszaru załadunku.

Gdzie najczęściej stosuje się narożnik ochronny i profil piankowy?

Produkt, którym jest narożnik ochronny, sprawdza się w różnych punktach, jest on bowiem wyjątkowo uniwersalnym i prostym rozwiązaniem problemu z uszkodzeniem ścian. Spotyka się go między innymi na parkingach, halach produkcyjnych, w magazynach, w miejscach załadunku, domowych garażach czy miejscach handlu detalicznego. Widuje się go więc w trakcie parkowania, w codziennej pracy, ale również podczas przeprowadzki, by osłonić delikatne narożniki. Profile stosują także sklepy w trakcie wysyłki wrażliwych towarów. Można je spotkać także na licznych pojazdach i maszynach, gdzie też służą jako amortyzatory, zapobiegające uszkodzeniom poprzez pochłanianie impetu uderzenia. Jak widać, to artykuły niezwykle uniwersalne i nie da się wymienić wszystkich miejsc, w jakich znajdują one swoje zastosowanie – jest ich po prostu zbyt wiele.

Z kolei profil ostrzegawczy świetnie sprawdzi się we wszystkich miejscach, w których zachodzi ryzyko wypadków i konieczny jest sygnał ostrzeżenia. Jaskrawe barwy, którymi się odznacza, sprawiają, że łatwo jest dostrzec zagrożenie i uniknąć uszkodzeń. Warto je więc stosować, by sygnalizowały zwiększone niebezpieczeństwo, dzięki czemu mamy szansę mu zapobiec. Skutecznie sprawdzają się przede wszystkim w miejscach pracy, alarmując na przykład o niskim stropie w pomieszczeniu, zmianie wysokości poziomu posadzki czy też o poziomych i pionowych wnękach.

Z czego produkowane są narożniki ochronne?

Do produkcji zabezpieczeń często stosuje się piankę polietylenową. Jest ona lekkim i wytrzymałym tworzywem, a przy tym cechuje się też wyjątkową elastycznością. To jednak nie koniec jej zalet, jest bowiem również bardzo odporna na uszkodzenia i działanie substancji takich jak rozpuszczalnik, silikon czy nawet promieniowanie UV. Dobrze znosi ona także duże różnice temperatur, sięgające od -40° C do aż +90°C.

Profile ochronne dostępne są także w wersji magnetycznej na rury. To doskonały sposób na zabezpieczenie ich. Są to elementy odporne na starzenie się, przez co dłużej spełniają swoją funkcję. Ich budowa jest prosta – to pasek magnetyczny, który jest zintegrowany z ochroną, wyprodukowany w ostrzegawczych kolorach – czarnym i żółtym. Istnieją także inne wersje kolorystyczne, na przykład wykorzystujące czerwoną barwę.

Jak wygląda montaż narożników i profili piankowych?

Zamontowanie wybranych profili ochronnych jest wyjątkowo łatwe i szybkie. Elementy są bowiem wyposażone w specjalne otwory, dzięki którym można je przytwierdzić do danej powierzchni przy pomocy kołków mocujących. Można to zrobić zarówno w pionie, jak i w poziomie. W przypadku osłon z pianki sprawa jest jeszcze prostsza, są one bowiem najczęściej samoprzylepne, ich instalacja jest więc bardzo prosta. Ochraniacze narożników wyposażone są w warstwę klejącą, która ułatwia ich szybki i prawidłowy montaż. Przytwierdza się je bezpośrednio na powierzchni, którą trzeba zabezpieczyć. Wcześniej powinno się ją jedynie oczyścić i odtłuścić, by przyklejony profil długo utrzymywał się na właściwym miejscu. Nie może ona być także pokryta kurzem, ponieważ wpływa to na trwałość montażu profilu piankowego.

Proponowane profile piankowe dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego z łatwością można je dopasować do miejsca, które trzeba zabezpieczyć. Dzięki nim można osłaniać między innymi rampy i doki załadowcze, rury czy narożniki. Można wybrać proste kształty, na przykład okrągłe, prostokątne czy kwadratowe, ale też takie, które przystosowane są do bardziej specjalistycznych zadań i do ochrony elementów o nietypowych formatach. Producent profili piankowych zapewnia wyjątkową różnorodność oferowanych produktów, dlatego skutecznie można je wykorzystywać w wielu miejscach, które ze względu na swój charakter wymagają zwiększonej ochrony.

Jak wygląda montaż narożników i profili piankowych?

Profile piankowe jako skuteczny sposób zabezpieczenia Jeśli zależy Ci na skutecznym zabezpieczeniu wrażliwych obszarów, to wybierz proponowaną przez fachowców osłonę dostępną w ofercie maes.com.pl i zdecyduj się na wykorzystanie prostych w montażu i efektywnych ochraniaczy i narożników piankowych. Stosując je, stawiasz na bezpieczeństwo i estetyczny wygląd w miejscu pracy, na przykład w magazynie, hali produkcyjnej czy warsztacie. Profil piankowy charakteryzuje się bardzo prostą budową, w której wykorzystano wytrzymałe materiały, skutecznie amortyzujące wszelkie uderzenia i zapobiegające wypadkom czy też powstawaniu rys i zadrapań. Narożniki zabezpieczające możesz sam zamocować, dzięki czemu szybko i skutecznie zadbasz o to, by uniknąć nieestetycznych uszkodzeń w miejscu wykonywania swoich obowiązków.

Profile piankowe jako skuteczny sposób zabezpieczenia

Jeśli zależy Ci na skutecznym zabezpieczeniu wrażliwych obszarów, to wybierz proponowaną przez fachowców osłonę dostępną w ofercie maes.com.pl i zdecyduj się na wykorzystanie prostych w montażu i efektywnych ochraniaczy i narożników piankowych. Stosując je, stawiasz na bezpieczeństwo i estetyczny wygląd w miejscu pracy, na przykład w magazynie, hali produkcyjnej czy warsztacie. Profil piankowy charakteryzuje się bardzo prostą budową, w której wykorzystano wytrzymałe materiały, skutecznie amortyzujące wszelkie uderzenia i zapobiegające wypadkom czy też powstawaniu rys i zadrapań. Narożniki zabezpieczające możesz sam zamocować, dzięki czemu szybko i skutecznie zadbasz o to, by uniknąć nieestetycznych uszkodzeń w miejscu wykonywania swoich obowiązków.

Narożniki ochronne i profile piankowe

Profile ochronne z pianki są niezbędne w wielu miejscach takich jak: miejsca parkingowe i garaże, gdzie mogą zapobiegać zarysowaniom ścian i pojazdów, zakłady pracy, gdzie zapobiegają uszkodzeniom ścian przez wózki widłowe i wózki paletowe. Narożniki są najbardziej wrażliwym miejscem, niezależnie od tego, czy jest to narożnik ściany korytarza, czy wejście do garażu. Wynika to z samego charakteru narożnika wystającego z otoczenia. Nasze profile piankowe ochronne zapewniają amortyzację i działają jak bariera, zapobiegając uszkodzeniom tynku lub muru. Każdy był w magazynie lub garażu podziemnym i widział długie zadrapania na ścianach. Wygląda to nieestetycznie i daje złudzenie, że miejsce, w którym jesteśmy, jest brudne. Źle to również świadczy o pracownikach i kierownictwu. Po zainstalowaniu narożników ochronnych zadrapania się nie pojawiają. Uszkodzone profile ochronne łatwo wymienić i jest to niewielki koszt.

Gdzie można zastosować profile piankowe?

Ochraniacze narożników mogą być używane w tak wielu lokalizacjach, że prawie niemożliwe jest ich wymienienie. Poniżej kilka świetnych przykładów, w których można użyć tych naszych ochraniaczy naroży.

Ściany w pomieszczeniach magazynowych

W miejscach handlu detalicznego, w których często przewożone są wózki z towarami, nasze profile piankowe ochronne są montowane na wrażliwej powierzchni i zapewniają ochronę przed zarysowaniami i uderzeniami.

Parkingi

Na parkingach narożniki ochronne zapewniają zabezpieczenie zarówno pojazdu, jak i konstrukcji.

Rampy załadunkowe

Zapobiegaj uszkodzeniom narożników wokół obszarów załadunku spowodowanych przez wózki paletowe, wózki widłowe i inny sprzęt.

Belki i elementy konstrukcyjne

Narożniki ochronne służą nie tylko do ochrony powierzchni, do której są przymocowane. Po zainstalowaniu na belkach zapewniają skuteczne zabezpieczenie. Nasze narożniki wykonane są w żywych kolorach czarnym i żółtym. To połączenie kolorów podkreśla potencjalne zagrożenie, pomagając przede wszystkim uniknąć go.

Montaż narożników ochronnych

Montaż profili piankowych ochronnych jest szybki i prosty. Każdy z elementów wyposażony jest w otwory, które pozwalają na przytwierdzenie do danej powierzchni w pionie lub poziomie za pomocą kołków w mocujących. Ochrony podczas zderzenia minimalizują impet uderzenia, dzięki swojej elastyczności sprawdzają się w różnych miejscach i w różnych celach. Nie są w stanie ich uszkodzić rozpuszczalniki, silikony czy też promieniowanie UV. Do tymczasowych rozwiązań można użyć osłon magnetycznych, które przytwierdza się do metalowych powierzchni. Wszystkie inne miejsca można zabezpieczyć łatwymi i szybkimi samoprzylepnymi profilami z pianki, które przykleja się bezpośrednio na powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć. Jedynym warunkiem przy stosowaniu profili elastycznych jest przygotowanie powierzchni poprzez jej oczyszczenie i odtłuszczenie, należy to zrobić, aby pianka w sposób dokładny została przyklejona, dzięki czemu nie będzie się odrywać i pozostanie skuteczną ochroną na długo.