Jaka szafa metalowa jest najlepsza do pomieszczenia socjalnego

Prawo pracy nakłada na pracodawców obowiązek zapewnienia swoim pracownikom odpowiednio wyposażonego pomieszczenia socjalnego. Tego rodzaju pomieszczenie jest udogodnieniem dla pracowników, którzy mogą w nim zostawić odzież wierzchnią czy przebrać się w strój roboczy. Obowiązkowym elementem wyposażenia pomieszczenia socjalnego są metalowe szafy, których ilość powinna odpowiadać liczbie zatrudnionych pracowników.

 

Dlaczego warto wybrać szafy metalowe?

Wielu pracodawców wybiera do pomieszczeń socjalnych szafy metalowe ze względu na ich atrakcyjną cenę, funkcjonalność, wysoką jakość i wytrzymałość. Co więcej, szafy te są również estetyczne, gdyż istnieje możliwość dostosowania kolorystyki do wystroju wnętrz lub charakterystycznych dla danej firmy barw. Dzięki otworom wentylacyjnym szafy metalowe są także higieniczne i umożliwiają przechowywanie czystej oraz brudnej odzieży. Metalowe szafy mają szerokie zastosowanie w zakładach pracy i są chętnie wybierane przez pracodawców stawiających na najlepszą cenę, wysoki komfort użytkowania i długą żywotność.

 

Najlepsze szafy metalowe do pomieszczeń socjalnych

Wyróżniamy kilka rodzajów szaf metalowych, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach socjalnych. Do najpopularniejszych zaliczamy szafy ubraniowe z komorami w kształcie litery L, szafy BHP oraz szafy skrytkowe.

 

Szafy socjalne

Najogólniej szafy metalowe do pomieszczeń socjalnych możemy nazywać po prostu szafami socjalnymi. Są to standardowe szafy na zamek, w których można bezpiecznie przechowywać prywatne oraz służbowe przedmioty, takie jak odzież, rzeczy osobiste czy narzędzia. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie każdemu pracownikowi dostępu do własnej szafy socjalnej, z której ten może korzystać już od pierwszego dnia pracy. Aby zakup szaf był inwestycją na wiele lat, warto wybierać szafy socjalne z wysokiej jakości materiałów, np. stali odpornej na działanie korozji. W ofercie Maes znajduje się wiele modeli szaf socjalnych o zróżnicowanych wymiarach, kolorach i kształtach. Szczególnie dużą popularnością cieszy się nasza szafa ubraniowa dwusegmentowa, z której niezależnie od siebie mogą korzystać dwie osoby.

 

Szafy ubraniowe w kształcie litery L

Tego rodzaju szafy sprawdzają się doskonale w małych pomieszczeniach socjalnych, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni. Szafy w kształcie litery L to praktyczne meble socjalne, które chętnie wykorzystywane są również w szatniach – na basenach czy w klubach fitness. Ogromną zaletą szaf w kształcie litery L jest fakt, że z jednej szafy mogą równocześnie i niezależnie od siebie korzystać aż dwie osoby. Dużą popularnością cieszą się szafy metalowe z ocynkowanej blachy kwasoodpornej, które świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

 

Szafy BHP

Cechą charakterystyczną szaf BHP jest ich wielosegmentowość. Oznacza to, że szafa BHP może być pojedyncza, podwójna, potrójna, a nawet poczwórna. Wykorzystywanie szaf złożonych z kilku segmentów pozwala znacząco zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu socjalnym, a tym samym umożliwić dostęp do szafy większej ilości pracowników. Wewnątrz każdej szafki można umieścić drążek na przesuwane haczyki, który ułatwia pracownikom zorganizowanie przestrzeni we własnej szafce. Przykładem szafy BHP jest nasza dwupoziomowa szafa ubraniowa na cokole.

 

Szafy schowkowe

Schowkowe szafy, nazywane również skrytkowymi, składają się zwykle z kilkunastu kwadratowych szafek, które najczęściej wykorzystywane są do przechowywania rzeczy osobistych. Szafy schowkowe bardzo często można zaobserwować w przechowalniach bagażu na dworcach czy w galeriach handlowych. Dużą popularnością cieszą się one również w pomieszczeniach socjalnych, szczególnie tam, gdzie nie mamy możliwości wstawienia innego rodzaju szaf. W ofercie Meas można znaleźć szafy schowkowe na nóżkach oraz na cokole.

Powrót