Meble metalowe wychodzą z cienia

Od wielu lat meble metalowe są obecne w naszym otoczeniu. Korzystamy z nich najczęściej w pracy, gdzie stanowią wyposażenie pomieszczeń socjalnych, a także w szkołach, na basenach czy w klubach fitness. O ile jeszcze kilka lat temu metalowe meble pojawiały się głównie w pomieszczeniach służących jako szatnie, o tyle w ostatnim czasie zaczęły być popularne również w biurach i mieszkaniach, gdzie pełnią funkcję praktyczną oraz estetyczną. Udowadniamy, że meble metalowe nadają się do każdego pomieszczenia i znajdują swoje zastosowanie we wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu.

 

Zalety mebli metalowych

Bez wątpienia meble metalowe cechują się wieloma zaletami, które sprawiają, że są one chętnie wykorzystywane w biurach, szatniach, warsztatach i domach. Ich główną zaletą jest funkcjonalność, gdyż meble metalowe są pojemne, wygodne w użytkowaniu i dostępne w wielu konfiguracjach. Szafy schowkowe czy szafy ubraniowe w kształcie litery L umożliwiają dużej liczbie osób przechowywanie odzieży i przedmiotów w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Meble metalowe można również dowolnie dostosować do wystroju wnętrza lub własnych upodobań, gdyż są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Do zalet mebli metalowych zaliczamy również ich wytrzymałość na uszkodzenia – dotyczy to przedmiotów wykonanych z wysokiej jakości stali odpornej na korozję czy ocynkowanej blachy kwasoodpornej. Meble metalowe są także świetnym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których przechowujemy dokumenty i cenne przedmioty, gdyż są wyposażone w wytrzymałe systemy zabezpieczeń.

 

Meble metalowe do biura


Do przestrzeni biurowych wybieramy najczęściej wyposażenie, które jest praktyczne, dlatego też meble metalowe cieszą się w biurach dużą popularnością. Metalowe meble są nowoczesne, designerskie i wytrzymałe na uszkodzenia. W sklepie internetowym Maes dostępne są szafy w wielu wzorach, rozmiarach i kolorach, które dostosowujemy do preferencji klientów. Do najczęściej wykorzystywanych w biurach mebli metalowych możemy zaliczyć:

  • Szafy uniwersalne – tradycyjne szafy metalowe składające się z regału zamykanego na drzwiczki. W szafach uniwersalnych przechowujemy najczęściej segregatory i inne dokumenty biurowe.
  • Szafy kartotekowe – składają się z kilku szuflad umieszczonych na prowadnicach teleskopowych, które umożliwiają łatwy dostęp do przechowywanych dokumentów. Szafy kartotekowe są zwykle wyposażone w zamek cylindryczny, dzięki czemu dokumenty mogą być bezpiecznie przechowywanie zarówno w biurach, jak i na halach produkcyjnych.
  • Szafy żaluzjowe – nowoczesne szafy z przesuwnymi drzwiami żaluzjowymi wyróżniają się designerskim wyglądem i umożliwiają korzystanie z funkcjonalnej metalowej szafy w przestrzeniach, w których nie ma miejsca na otwierane drzwiczki.
  • Szafy ognioodporne – wyposażone w płyty izolacyjne z wełny mineralnej; wykorzystywane do zabezpieczania dokumentów przed pożarem.

 

Metalowe meble w domu

Meble metalowe, które najbardziej kojarzą się z przestrzeniami biurowymi, coraz częściej pojawiają się także w nowoczesnych mieszkaniach. Meble te świetnie sprawdzają się zwłaszcza w domowych biurach oraz pokojach młodzieżowych. Świetnym pomysłem jest metalowa szafa w pokoju młodego pływaka lub piłkarza, która kojarzy się z szatnią w klubie sportowym. Z kolei do sypialni lub domowych biur polecamy czarne lub białe szafy żaluzjowe, które nadadzą wnętrzu industrialny charakter.

 

Szafy metalowe do warsztatu i magazynu

Metalowych mebli nie może również zabraknąć w warsztatach oraz magazynach, gdzie cenione są za wysoką funkcjonalność i wytrzymałość. Warto przy tym zauważyć, że szafy metalowełatwe w czyszczeniu, dlatego świetnie sprawdzają się w tego rodzaju pomieszczeniach. W warsztatach i magazynach swoje zastosowanie znajdują tradycyjne szafy z drzwiami skrzydłowymi i kilkoma półkami, na których można składować narzędzia. Dużą popularnością cieszą się również metalowe szafy z pojemnikami w których mogą być przechowywane zarówno większe, jak i drobne elementy – narzędzia, śrubki, rękawice czy środki chemiczne. Obecność pojemników pozwala zorganizować przestrzeń i zachować porządek w warsztacie lub magazynie.

Powrót