Pachołki drogowe - rodzaje

Pachołki drogowe pełnią wiele funkcji i okazują się nieocenione w różnych sytuacjach mających miejsce na drodze. Swoje zastosowanie mają zarówno w przypadku profesjonalistów zajmujących się ruchem drogowym czy remontami dróg bądź parkingów, jak i osób prywatnych, pragnących zabezpieczyć teren.

Pachołki drogowe - podstawowe informacje

Pachołki drogowe są elementem, z którym niemal każdy z nas miał kiedyś do czynienia. Widuje się je na drogach, parkingach, placach manewrowych czy przy warsztatach samochodowych. Wyglądem przypominają słupki o stożkowatym kształcie, w rzucających się w oczy kolorach, często w odblaskowe pasy. Zastosowanie pachołków drogowych oraz ich wymagane cechy opisują przepisy prawa drogowego.

Kiedy stosuje się pachołki drogowe?

Przepisy prawa drogowego precyzują, kiedy wskazane jest użycie pachołków drogowych. Przede wszystkim stosuje się je na drogach, w celu stopniowego zwężania jezdni i wyznaczania toru jazdy. Są używane przy oznakowywaniu miejsc awarii oraz miejsc krótkotrwałych lub szybko postępujących robót. Za ich pomocą wygradza się remontowane i regenerowane obszary wzdłuż jezdni, służą również jako wyposażenie placów nauki jazdy bądź stacji benzynowych.

pachołek drogowy

Warto wiedzieć, że nie tylko profesjonaliści korzystać mogą z pachołków drogowych. Okazują się one bardzo przydatne np. w przydomowym warsztacie, na działce lub parkingu. Możesz dzięki nim zabezpieczyć pomalowaną powierzchnię, zasygnalizować niebezpieczeństwo czy zająć swoje miejsce parkingowe.

Pachołki drogowe o różnych wymiarach i kolorach

W sklepie maes.com.pl znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości pachołków drogowych. Mamy dla Ciebie słupki w wielu wymiarach, od 200 do 750 mm, dzięki czemu łatwo znajdziesz produkt odpowiedni do konkretnego zastosowania. Oferujemy pachołki drogowe w pasy, w kolorze czerwonym oraz niebieskim - praktyczne odblaski sprawiają, że słupek jest doskonale widoczny w dzień i w nocy.

Różne rodzaje pachołków drogowych

Ze względu na możliwość wielu zastosowań, pachołki drogowe różnią się między sobą poszczególnymi cechami. Oprócz wymiarów i kolorów, mogą różnić się także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najczęściej mamy do czynienia z materiałem PCV bądź gumą.

Nasze pachołki drogowe z PCV wyróżniają się wykonaniem z solidnego materiału, odpornego na promienie UV i różnego rodzaju zniszczenia. Cechuje je stabilność i lekkość, dzięki czemu są łatwe do rozstawienia, a jednocześnie w pełni prawidłowo spełniają swoje funkcje.

W ofercie mamy też pachołki drogowe elastyczne, wykonane ze specjalnej trwałej mieszanki gumy. To rozwiązanie powoduje, że stożek pozostaje odporny nawet na skrajnie niskie temperatury, jest stabilny, a zarazem wyjątkowo bezpieczny.

pachołek drogowy

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając pachołki drogowe?

Na rynku znajdziesz stożki z różnymi dodatkowymi cechami np. pachołki drogowe składane czy z odblaskami. W naszym sklepie oferujemy stożki wyróżniające się wyjątkową stabilnością, wynikającą z zastosowania odpowiedniego materiału oraz ze specyficznego kształtu - solidna kwadratowa podstawa zapewnia optymalne ustawienie. Nie zapomnieliśmy także o wygodzie użytkowania. Pomimo solidności i stabilności pachołki drogowe pozostają lekkie i łatwe do przenoszenia, a możliwość składowania w stosie znacznie upraszcza magazynowanie i powoduje, że słupki nie zajmują wiele miejsca.

Podsumowując - wybierając pachołki drogowe, wybierz model o dopasowanym do konkretnego zastosowania rozmiarze i kolorze. Powinien być wykonany z odpornego materiału, zapewniającego stabilność i zarazem lekkiego. Praktycznym rozwiązaniem są pachołki, które można składować w stosie.

Powrót