Niezbędne w każdym biurze - szafy kartotekowe

Przechowywanie dokumentów to poważne wyzwanie, zwłaszcza w dobie konieczności starannej ochrony danych osobowych. W uporządkowaniu i właściwym zabezpieczeniu dokumentów pomoże Ci profesjonalna szafa kartotekowa, stanowiąca niezbędne wyposażenie każdego biura. Zobacz, jakie właściwości posiada ta charakterystyczna szafa na dokumenty i sprawdź modele dostępne w naszym sklepie!

Szafa na dokumenty - podstawowe wyposażenie biura


W każdym biurze, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności, mamy na co dzień do czynienia z ogromną liczbą różnych dokumentów. Faktury, zaświadczenia, umowy czy rozliczenia - czasami trudno się w tym wszystkim połapać. Tymczasem możliwość szybkiego odnalezienia dokumentów w razie potrzeby i zachowanie ich odpowiedniej przejrzystości jest niezwykle istotne. Należy też pamiętać o przepisach dotyczących przechowywania danych wrażliwych i o konieczności stosownego zabezpieczenia ważnych dokumentów.


Szafa na dokumenty to kluczowy element wyposażenia biura, dzięki któremu porządkowanie i zabezpieczanie dokumentów jest o wiele łatwiejsze. Dostępność szerokiej gamy modeli umożliwia znalezienie szafy o odpowiednich wymiarach, z półkami lub szufladami, drzwiami standardowymi lub przesuwnymi, które pozwalają oszczędzić sporo miejsca.

Szafy metalowe do biura - praktycznie i estetycznie


Wśród mebli biurowych prym wiodą meble metalowe. Wykonanie z tego praktycznego materiału ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze, metalowe szafy czy regały oznaczają wysoką trwałość i odporność na zniszczenia - możesz z nich korzystać przez wiele lat! Częsta wymiana mebli w biurze jest kłopotliwa, dlatego wytrzymały materiał okazuje się ogromną zaletą.


Po drugie, metalowe meble są solidne i mogą znosić duże obciążenia. Nie musisz się więc obawiać, że ugną się pod ciężarem segregatorów lub stworzą zagrożenie dla pracowników biura. Z powodzeniem magazynować w nich możesz pokaźną ilość dokumentów, bez obawy o bezpieczeństwo. Dodatkowym plusem metalowych mebli jest łatwość ich czyszczenia - odpowiednio zabezpieczony metal można w łatwy sposób odkurzyć lub umyć na mokro w razie potrzeby.


Co więcej, szafy metalowe do biura są jednocześnie wyjątkowo uniwersalne i estetyczne. Sprawdzą się dobrze w przestrzeni klasycznej, lecz również w nowoczesnych wnętrzach. Doskonale wpasują się w styl industrialny czy minimalistyczny, stanowiąc ciekawe uzupełnienie wystroju.

szafa kartotekowa

Szafy kartotekowe - postaw na funkcjonalność!


Szczególnym rodzajem szafy na dokumenty jest szafa kartotekowa. Jest ona przeznaczona do przechowywania dokumentów w różnych znormalizowanych formatach np. A4. W przejrzysty, bezpieczny i wygodny sposób przechowasz w niej kartoteki, teczki zawieszkowe, karty osobowe, karty chorych czy specjalne segregatory, a także inne dokumenty do tego przystosowane.


Tego rodzaju szafy kartotekowe składają się najczęściej z wygodnych w użyciu szuflad na prowadnicach teleskopowych z pełnym wysuwem. Po ich wysunięciu zyskujesz łatwy dostęp do posegregowanych i opisanych szczegółowo akt. Możliwe jest także zamieszczenie symbolu akt znajdujących się w środku na zewnątrz szuflady, co ułatwi szybkie znalezienie konkretnego dokumentu. W trosce o bezpieczeństwo szafy kartotekowe posiadają zamki, uniemożliwiające dostęp do środka osobom do tego niepowołanym. W naszym sklepie znajdziesz funkcjonalne szafy kartotekowe w różnych wymiarach, wyróżniające się najwyższą jakością wykonania i estetycznym wykończeniem. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą metalowych mebli biurowych, dzięki którym w końcu uporządkujesz wszystkie dokumenty!

Powrót