Szafy magazynowe i warsztatowe - dowiedz się więcej na ich temat

 

Szafy magazynowe i warsztatowe - co należy o nich wiedzieć?

Pozornie wydaje się, że miejsca takie jak magazyn czy warsztat nie wymagają zbyt wiele uwagi w trakcie ich urządzania. Jest to jednak błąd, ponieważ właściwe zagospodarowanie tych przestrzeni może pozytywnie wpłynąć na pracowników i wykonywane przez nich obowiązki oraz zadania. Jak więc prawidłowo je umeblować, na co powinieneś zwrócić uwagę i co musisz wiedzieć na temat szaf warsztatowych i magazynowych?

 

Szafy warsztatowe i magazynowe – sposób na porządek

Sprzęty takie jak metalowe szafy warsztatowe mają na celu przede wszystkim zapewnić porządek i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Spotkać je bowiem można najczęściej w punktach, w których łatwo o wypadek czy zniszczenie sprzętu ze względu na specyfikę wykonywanych obowiązków. Zabezpieczone w zamykanych szafach magazynowych narzędzia nie są zagrożone jednak żadnymi incydentami, ponieważ meble te zazwyczaj odznaczają się solidnym wykonaniem i mocną konstrukcją. Dzięki temu nie ryzykujesz niepotrzebnym uszkodzeniem czy nawet całkowitą destrukcją przyrządów. Bezpieczeństwo to także szafy magazynowe zamykane, które stanowią skuteczną ochronę przed kradzieżą narzędzi czy innych przedmiotów.

 

Warsztat czy magazyn to miejsce, w którym wykorzystuje się naprawdę wiele narzędzi. Aby pracownicy nie pogubili się w nich i nie spędzali nieustannie czasu na poszukiwaniu potrzebnego sprzętu, warto postawić na zorganizowany sposób ich przechowywania. Idealnie w tym celu sprawdzą się właśnie szafy metalowe warsztatowe czy też magazynowe z drzwiami suwanymi. Z kolei meble z szufladami umożliwiają przechowywanie i segregowanie drobnych przedmiotów, które mają tendencję do mieszania się między sobą.

 

Gdzie najlepiej sprawdzą się szafy warsztatowe i magazynowe?

Już sama nazwa tych mebli wskazuje, gdzie zazwyczaj spełniają one swoje funkcje i mają największe zastosowanie. Często wybiera się je jako sprzęty służące do zagospodarowania przestrzeni w magazynach, warsztatach i innych miejscach tego typu. Są to specyficzne pomieszczenia, w których wykonuje się ciężką, fizyczną pracę, generującą zabrudzenia oraz z udziałem wielu narzędzi. Na dodatek często oznacza ona możliwość uszkodzenia wykorzystywanych urządzeń i mebli, co należy wziąć pod uwagę, w trakcie wybierania zaopatrzenia, które będzie tam regularnie używane. Metalowe, narzędziowe szafy warsztatowe i magazynowe z powodzeniem odnajdą się także w domowym garażu wszystkich amatorskich majsterkowiczów, którzy chcą przechowywać swoje narzędzia w sposób uporządkowany i bezpieczny.

 

Wybierając odpowiednie szafy warsztatowe i magazynowe należy wziąć przede wszystkim pod uwagę dostępną powierzchnię oraz miejsce, w którym mają one stać. Uwzględniając te czynniki, można wybrać optymalny model, który sprawi, że przestrzeń pracy stanie się bardziej funkcjonalna. Ilość miejsca, jaką masz do dyspozycji, decyduje bowiem o ich rozmiarze oraz umiejscowieniu. Przed zakupem trzeba też ocenić, jak wiele narzędzi i jakiego rodzaju ma się w nich znaleźć, a potem dopasować do tego wielkość szafy, ilość półek czy szuflad oraz materiały, z których została ona wykonana. To właśnie specyfika przestrzeni i używanych przedmiotów ma znaczący wpływ na to, jakie produkty powinieneś wybrać.

 

Co powinno wyróżniać szafy warsztatowe i magazynowe?

Co powinno wyróżniać szafy magazynowe i warsztatowe na tle innych sprzętów? Przede wszystkim ich wytrzymałość i solidne wykonanie. Jest ono niezbędne w momencie, w którym dane meble mają służyć ludziom pracującym w trudnych warunkach. Muszą więc być odporne na uszkodzenia, bezawaryjne i łatwe w czyszczeniu. Takie właśnie są na przykład metalowe szafy warsztatowe. To praktyczne sprzęty, które sprawdzą się tam, gdzie najważniejsza jest użytkowość mebla, nie zaś jego funkcja dekoracyjna. Powinny one być łatwe w montażu, ustawne i proste w użytkowaniu. Modele wyposażone w zamku są także dodatkową gwarancją bezpieczeństwa. Szafy magazynowe z drzwiami suwanymi to z kolei świetnie rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, w których nie ma miejsca na otwieranie dużych skrzydeł drzwi.

 

W przypadku metalowych mebli istotne jest również to, że są one zazwyczaj wzmocnione i zabezpieczone przed korozją, co poprawia ich wytrzymałość. Najczęściej uzyskuje się to dzięki nałożeniu powłoki ochronnej z cynku. Szafy warsztatowe i magazynowe są też malowane przy zastosowaniu metody proszkowej, co nadaje im głębokie, nasycone i trwałe kolory.

 

Rodzaje szaf warsztatowych

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów metalowych szaf warsztatowych, można więc dzięki temu wybrać takie, które najlepiej będą pasowały do danej przestrzeni.

 

  • szafy warsztatowe metalowe – najpopularniejszy mebel, w którym można bezpiecznie trzymać różnego rodzaju narzędzia czy materiały. W środku można znaleźć półki lub szuflady, często wybierane są także modele z zamkami.
  • szafy warsztatowe z szufladami - to sprzęt, który pozwala na uporządkowane przechowywanie niewielkich przedmiotów
  • szafy magazynowe zamykane - wykorzystywane są w miejscach, w których ważne jest bezpieczeństwo przechowywanych narzędzi. Mogą być to warsztaty, które odwiedza codziennie wiele osób postronnych.
  • szafy na dokumenty – dzięki przestronnym szufladom i półkom można w nich przechowywać niezbędne dokumenty, teczki i segregatory, które należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami i zabrudzeniami, o które łatwo w warsztacie czy magazynie.
  • szafy magazynowe z drzwiami suwanymi – to świetny sposób na oszczędność przestrzeni w niewielkich pomieszczeniach. Drzwi suwane nie potrzebują bowiem wiele miejsca do ich otwierania.
  • szafy warsztatowe z pojemnikami – pojemniki świetnie sprawdzają się do przechowywania niewielkich przedmiotów, takich jak śrubki, kołki czy gwoździe.

 

Na dodatek coraz więcej producentów szaf warsztatowych oferuje je w różnych wymiarach oraz kolorach. Dzięki temu można zagospodarować pomieszczenie magazynowe czy produkcyjne zgodnie z własnymi potrzebami czy upodobaniami i stworzyć spójny, estetyczny wystrój wnętrza, w którym lepiej będzie się pracowało. Istotny jest także rodzaj drzwi, które zostaną zamontowane w szafie. Wersja suwana to dobry sposób na oszczędność miejsca, z kolei drzwi z zamkami to doskonały sposób na zabezpieczenie narzędzi przed osobami postronnymi.

 

Jakie półki w szafach warsztatowych i magazynowych będą najlepsze?

W trakcie wybierania szaf warsztatowych i magazynowych warto zwrócić też uwagę na to, jakie półki są w nich zamontowane. Mogą one bowiem mieć formę kratownicy lub być wykonane ze wzmocnionej blachy. Wybierając je, należy wziąć pod uwagę to, co ma być na nich przechowywane. Warto uwzględnić również takie ich cechy jak łatwość czyszczenia czy też odporność na uszkodzenia mechaniczne, które mogą pojawić się w trakcie użytkowania. Ich wielkość należy dobrać do przedmiotów, które na co dzień będą przechowywane w ich wnętrzu. Dużą popularnością cieszą się także szafy warsztatowe z szufladami zamiast półek. Z ich pomocą można łatwo stworzyć praktyczny system do składowania wszelkiego rodzaju przedmiotów i materiałów, zarówno elektronicznych i metalowych, jak i papierowych.

 

Wybierz sprawdzonego producenta szaf magazynowych i warsztatowych

Wybierając szafy warsztatowe i magazynowe przede wszystkim zorientuj się, do czego będą one na co dzień wykorzystywane. Dzięki temu dowiesz się, jakie dokładnie meble należy wybrać – jaki powinien być ich rozmiar oraz ile segmentów powinny zawierać. Inwestycja w funkcjonalne meble to również inwestycja w porządek i organizację, dzięki którym każdy pracownik będzie wydajniej i szybciej wypełniał swoje obowiązki.

W przypadku mebli takich jak szafy warsztatowe i magazynowe należy sięgnąć po sprawdzone sprzęty, które zagwarantują trwałość i wytrzymałość oferowanych produktów. Postaw na sprawdzonego producenta szaf warsztatowych i magazynowych i zamów solidne sprzęty, które wspólnie dopasujemy do Twoich potrzeb. Zorganizuj swoją przestrzeń w pracy, zamawiając odpowiednie dla niej szafy warsztatowe i magazynowe ze sklepu maes.com.pl. Dzięki temu zawsze będziesz wiedział, gdzie szukać poszczególnych narzędzi pracy.

Powrót