Jak wybrać odpowiednie meble socjalne i szafki skrytkowe?

Miejsce pracy musi charakteryzować się przede wszystkim funkcjonalnością i optymalizacją przestrzeni, którą da się osiągnąć dzięki właściwemu wyposażeniu. Meble socjalne mają więc być praktyczne, łatwe do utrzymania w czystości i powinny umożliwiać wygodne przechowywanie firmowego wyposażenia oraz prywatnych rzeczy pracowników. Jak jednak wybrać odpowiednie meble socjalne oraz szafki skrytkowe, by spełniały one te założenia?

Czym są meble socjalne?

Według prawa meble socjalne są wyposażeniem, które musi się obowiązkowo znaleźć w takich pomieszczeniach jak szatnia dla pracowników oraz w innych pokojach, które są przeznaczone do ich użytku. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie wszystkim osobom zatrudnionym w danej firmie bezpiecznej, zamkniętej i odizolowanej przestrzeni, w której mogą one przechowywać wszystkie swoje przedmioty osobiste czy ubrania, których nie chcą lub nie powinni mieć przy sobie w trakcie wykonywania obowiązków firmowych. Mogą więc to być szafki skrytkowe na telefon lub zegarek lub metalowe meble socjalne, w których pracownik zostawi wierzchnie okrycie.

Swoją rolę pełnić mogą one także w miejscach użyteczności publicznej. Również tam meble socjalne czy metalowe szafki skrytkowe przydadzą się każdemu, kto odwiedza urząd lub szkołę. Często jednak spotyka się je w zakładach, w których pracownicy muszą przed przystąpieniem do swoich obowiązków zmienić odzież na roboczą. Wówczas szafki metalowe skrytkowe gwarantują im miejsce, w którym mogą bezpiecznie pozostawić własne ubrania i wrócić po nie po upłynięciu czasu pracy.

Z kolei w miejscach użyteczności publicznej, takich jak na przykład szkoła, taki mebel służy przede wszystkim pozostawieniu rzeczy osobistych na przykład na czas lekcji. Mogą się w nim znaleźć okrycia wierzchnie, strój na zajęcia wychowania fizycznego czy też niepotrzebne w danym momencie materiały i pomoce edukacyjne. Innym przykładem miejsca, w którym sprawdzą się szafki skrytkowe metalowe jest basen lub siłownia, gdzie również wymagana jest zmiana stroju przed wejściem.

To także doskonałe rozwiązanie wielu problemów w firmie. Dobra szafka skrytkowa może zlikwidować na przykład kwestię znikającego drugiego śniadania, która może się pojawić, gdy osobiste bagaże pracowników nie będą odpowiednio zabezpieczone. Przechowywanie ich w zamykanych skrytkach to świetny sposób na to, by uniknąć także ich zgubienia.

Szafka skrytkowa - czym się charakteryzuje?

Najważniejszą funkcją, do której przeznaczone są metalowe szafki skrytkowe, jest więc zapewnienie bezpiecznego miejsca do przechowywania rzeczy osobistych. Muszą zatem one być suche, przestronne i mające możliwość zamknięcia ich, dzięki czemu nikt niepożądany nie dostanie się do pozostawionych tam przedmiotów. Dlatego też najlepiej jest wybrać metalowe meble socjalne. Wytrzymałe materiały gwarantują bowiem, że sprzęty będą służyć użytkownikom przez wiele lat. Dodatkowo jest to również zabezpieczenie przed uszkodzeniem mebli w celu dostania się do przechowywanych w nich przedmiotów.

Wszystkie szafki skrytkowe powinny być także wyposażone w solidne zamki, stanowiące kolejną ochronę przed potencjalną kradzieżą. Pod tym względem wyjątkowo dobrze sprawdzają się zamki cylindryczne, do których dostarczane są w komplecie dwa klucze. Każdy producent szafek skrytkowych powinien gwarantować bezpieczeństwo dostarczanych mebli. Ważne jest także, by działały one w sposób bezawaryjny przez wiele lat, co zapewniają trwałe materiały, takie jak metal i staranne wykończenie wybranych mebli socjalnych, na przykład od firmy maes.com.pl.

Szafa skrytkowa to doskonały sposób, aby pracownicy mogli się poczuć w firmie swobodniej, a atmosfera panująca w pomieszczeniach socjalnych poprawiła się. Dzięki nim zyskują bowiem bezpieczną przestrzeń, do której mają dostęp tylko oni. Dodatkowo szafki skrytkowe czy meble socjalne pozwalają na utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Zorganizowana przestrzeń wpływa na samopoczucie pracowników i ich motywację do pracy. Nikt nie lubi wykonywać swoich obowiązków w pomieszczeniach, w których panuje bałagan, a rzeczy są porozrzucane wszędzie bez ładu i składu.

Co powinno wyróżniać odpowiednie meble socjalne?

Przystępując do wyboru właściwych mebli socjalnych, które przez lata będą służyć Twoim pracownikom, przede wszystkim skup się na tym, jaką rolę będą one pełnić. Czy mają tylko służyć do przechowywania prywatnych przedmiotów, czy może będą one po prostu szatnią dla osób zatrudnionych w Twojej firmie? Wybierz takie meble socjalne, które pomieszczą wszystkie zakładane przedmioty. Meble socjalne to także świetny pomysł na zabudowę wolnych wnęk w pomieszczeniach przeznaczonych do użytku pracowników, dzięki czemu nie zajmą wiele miejsca i będą wciąż doskonale spełniać swoje funkcje.

Przede wszystkim wybrane meble socjalne muszą być przestronne i pomieścić to, co ma być w nich przechowywane. Określ wcześniej, ile osób będzie z nich każdego dnia korzystać. Takie sprzęty powinny nadawać pomieszczeniu funkcjonalność, zdecyduj więc przed zakupem, w jakim miejscu będą one stać i dopasuj ich wymiary do tej przestrzeni. W trakcie kompletowania wyposażenia zwróć także uwagę na ewentualne plany rozwoju firmy i stanowiska, które mogą zostać w przyszłości obsadzone. Wybierz więc meble z większą liczbą skrytek, składające się na przykład z trzech, czterech lub pięciu schowków w segmencie.

Czym kierować się przy wyborze szafek skrytkowych?

Postaw na solidne sprzęty, które wykonane są z tak wytrzymałych materiałów jak metal. Jest to ich najważniejsza cecha, mówimy bowiem o meblach, które mają gwarantować bezpieczeństwo. To odporny na uszkodzenia i zniszczenia materiał, dzięki czemu wykonane z niego sprzęty będą służyć przez dłuższy czas. Jest on także gwarancją stabilnej, stalowej konstrukcji. Dodatkowo bardzo łatwo utrzymuje się w czystości, co jest istotne w przypadku mebli socjalnych. Osoby zajmujące się sprzątaniem lub sami pracownicy nie będą mieli problemu z czyszczeniem i nie będzie ono zajmowało im wiele czasu.

Bezpieczeństwo nie wyklucza jednak estetycznego wyglądu zakupionych szafek. Mają one różne kształty i wymiary, możesz także wybrać takie, które są osadzone na cokołach. Zdecyduj, ile segmentów jest niezbędnych w Twojej metalowej szafce skrytkowej. Zamawiając sprzęty z metalowymi, przezroczystymi drzwiami, zyskujesz wgląd do ich zawartości. Wybierz także jeden z dostępnych kolorów, dzięki któremu Twoja skrytka będzie pasowała do wystroju wnętrza i stworzysz funkcjonalne pomieszczenie, w którym pracownicy będą z przyjemnością spędzać czas.

Metalowe meble socjalne - wybór na lata

Wybierając wyposażenie do szatni w firmie lub miejsca użytku publicznego, postaw przede wszystkim na trwałość i bezpieczeństwo. Zakupione meble powinny służyć przez wiele lat swoim użytkownikom i gwarantować, że ich rzeczy nie zostaną skradzione, w czasie, w którym będą przechowywane na przykład w szafce skrytkowej. Dzięki nim przestrzeń staje się bardziej zorganizowana i przyjazna dla osób pracujących w firmie lub korzystających z basenu czy siłowni.

Postaw na produkty, które spełniają potrzeby Twoje i pracowników, dostosowane do liczby zatrudnionych w firmie osób. Przy wyborze kieruj się też przede wszystkim jakością materiałów, które zostały użyte przy ich produkcji. Zainwestuj też w wytrzymałe zamki, gwarantujące użytkownikom bezpieczeństwo.

Zaplanuj przestrzeń z meblami socjalnymi

Estetyczne, kolorowe i trwałe metalowe meble socjalne i szafki skrytkowe odpowiadają między innymi za przyjazny wystrój wnętrza, dzięki czemu ludzie czują się lepiej i z większą chęcią wykonują swoje obowiązki. Nawet użytkowe wnętrza powinny bowiem prezentować się czysto, schludnie i estetycznie. Efekt ten zapewnić mogą meble socjalne i szafki skrytkowe od producenta, który gwarantuje trwałość, bezpieczeństwo i estetyczne wykończenie, jak na przykład ma to miejsce w przypadku sprzętów dostępnych w sklepie internetowym maes.com.pl. Dzięki nim wszystkie obowiązki i prace związane z firmą będą przebiegały w sposób bezpieczny i uporządkowany.

Powrót