Progi zwalniające

Montaż progów zwalniających na ulicach, drogach dojazdowych do firm i posesji, przejściach dla pieszych i tym podobnych wymusza na kierujących pojazdami ograniczenie prędkości. Ich obecność jest szczególnie istotna w okolicy szkół, przedszkoli, czy placów zabaw, czyli wszędzie tam, gdzie w każdym momencie na jezdni może pojawić się dziecko.
Z uwagi na selektywny sposób dziania progów najazdowych, należy montować je na drogach w określonych odstępach, szczególnie na prostych odcinkach dróg gdzie ryzyko rozwinięcia znacznych szybkości przez kierowców jej bardzo prawdopodobne.
Swoistą rolę ograniczającą pełnią również ograniczniki parkingowe, które podobnie jak progi zwalniające studzą brawurę kierowców, ale tym razem nie spowalniają, ale wyznaczają ramy możliwości parkingowych w danym miejscu lub w wyraźny sposób wytyczają ścieżki komunikacyjne dla aut.


Sklep z mocną ofertą ograniczników zwalniających


Oferta Maes to cztery typy ograniczeń parkingowych i na jezdniowych.
Pierwszą grupę stanowią proste ograniczniki parkingowe wykonane z odpornego na zniszczenia i promienie UV tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Dostępne są w jednej długości 1170 mm oraz dwóch kolorach: żółtym i białym.

Drugi typ progów zwalniających to progi do dowolnej rozbudowy. Każdy z nich składa się elementów środkowych i elementów końcowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasi klienci sami mogą dobrać i określić długość progu, jaki potrzebują. Produkty występują w kolorystyce żółto-czarnej, a dla lepszej widoczności każdy element jest wyposażony w odblaskowe szkiełka. Progi wyprodukowane zostały z tworzywa sztucznego wykazującego bardzo dobre właściwości wytrzymałościowe podczas działania sił zewnętrznych. Uzupełnieniem tego typu ograniczników są punktowe progi zwalniające, dostępne w kolorze żółtym mocowane za pomocą śrub lub kleju.

Kolejny typ progów najazdowych to progi wykonane z gumy w kolorze czarnym z żółtymi elementami. Materiał gumowy wyprodukowany z mieszczanek elastomerów różnych rodzajów sprawia, że te produkty są wyjątkowo odporne na ścieranie oraz utrzymujące kolor. Zalecane są w miejscach natężonego ruchu kołowego.
 

Ograniczniki parkingowe to specyficzny rodzaj progów. Zapewniają one porządek, ale też bezpieczeństwo na parkingach. Stosowane są do ograniczania miejsc parkingowych z boku lub z przodu. Wykorzystywane również do wyznaczania stref przejazdów i skutecznie odgradzają miejsca wyłączone z ruchu kołowego. Ograniczniki parkingowe są wykonane z gumy pochodzącej z recyklingu bardzo mocno sprasowanej dla większej trwałości. Z przodu i z tyłu osadzone paski odblaskowe dla dobrej widoczności nawet o zmroku, odporne na temperaturę i promienie UV.

Początek formularza

Ograniczenie najazdu kół pojazdu poza wyznaczony obszar może być koniecznym zabiegiem w danej lokalizacji, tak aby nie doszło do powstania szkody. Dodatkowym walorem tego rozwiązania jest łatwy i szybki montaż poprzez użycie kołków rozporowych, kotew do nawierzchni drogi. Niezależnie od tego, czy zostanie przytwierdzony na okres stały lub czasowych, nie wymaga szczególnego przystosowania podłoża. To zawsze solidna i funkcjonalna forma zabezpieczenia.
Ograniczniki parkingowe tego typu nadają się także przy zwężeniach dróg, przy częściowym zabezpieczaniu powierzchni, uporządkowaniu ruchu przy remontach dróg. Przy każdym zastosowaniu pełni funkcję ochrony ścian, elewacji budynków oraz przestrzeni, gdzie musi zostać ograniczony najazd kół pojazdu. Do oferowanego separatora proponujemy odblaskowe żółte pasy zapewniające odpowiednią widoczność niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych.

Ograniczniki parkingowe
Ograniczniki parkingowe już po najechaniu są w stanie poinformować kierowcę o dojechaniu do końca pola parkingowego. Bezpośredni kontakt nawet o dużym impecie w żaden sposób nie spowoduje uszkodzeń ogranicznika, jak i pojazdu. W naszym sklepie internetowym dostępne jest kilka wariantów długościowych, dzięki czemu każdy segment można dopasować do swojego zapotrzebowania. Składają się z gumy z recyklingu, która jest lepszym rozwiązaniem od ograniczników parkingowych skonstruowanych ze stali. Nie ma powodów do zmartwień związanych z korozją czy dotychczasowej barwy.

Warto zainwestować w nasze ograniczniki parkingowe, gdyż są idealnym środkiem zastępczym dla betonowych. Nie łamią się, nie rozwarstwiają i nie wymagają ponownego malowania. Ich niezwykła lekkość sprawia, że mogą być w łatwy sposób transportowane oraz instalowane przez jedną osobę. Dostarczamy komplety z zestawem mocującym, który sprawdzi się zarówno w odniesieniu do montażu do betonu, asfaltu czy innych dowolnych nawierzchni.