Szlabany

Oferujemy szeroki wybór szlabanów, stanowiących skuteczną blokadę wjazdu na parking lub teren prywatny dla wszelkich pojazdów nieupoważnionych. W naszym asortymencie znajdują się zarówno szlabany ręczne parkingowe z podporami, jak i lekkie modele pozbawione tego elementu. Zachęcamy, aby zawsze dostosowywać wybór sprzętu do własnych potrzeb, dlatego przedstawiamy zróżnicowaną ofertę szlabanów ręcznych o różnych rozmiarach. Znajdą Państwo u nas również kompletne zestawy mocujące niezbędne podczas montażu.

Szlaban ręczny pionowy obowiązkowym elementem do zarządzania dostępem

Pewne ograniczenia są niezbędne, tym samym szlaban ręczny pionowy jest rozwiązaniem pozwalającym na odpowiednie zarządzanie dostępem do parkingów, budynków mieszkalnych, biurowych oraz terenów przemysłowych. Sprawdzi się wszędzie, gdzie konieczna jest kontrola wjazdu pojazdów. To alternatywa w sytuacji, kiedy nie chcemy instalować bramy, a zależy nam na cichym, szybkim i niezawodnym otwieraniu. Szlaban ręczny pionowy może być wyposażony w mechanizm blokujący, który pozwala na dwie pozycje ustawienia ramienia – otwartą lub pozycję zamkniętą. Istnieje możliwość zablokowania szlabanu na kłódkę lub poprzez wkładkę patentową. Zasada działania szlabanu ręcznego polega na pracy wielozwojowej sprężyny, dzięki której podniesienie całej konstrukcji nie wymaga użycia dużych nakładów siły.

Wszystkie nasze szlabany wykonane są z trwałych i wysokojakościowych rur stalowych wraz ze stopami montażowymi. Całość pomalowana jest techniką proszkową z odblaskowymi pasami. To połączenie funkcjonalności z estetyką. Szlaban ręczny pionowy w zależności od potrzeb może być otwierany wielokrotnie oraz wyposażony w światła drogowe, aby stać się jeszcze bardziej widoczną barierą. Udostępniane przez nas szlabany nie wymagają żadnych specjalnych przygotowań. Przede wszystkim są zgodne z obowiązującymi standardami i mogą być przystosowane do montażu lewostronnego oraz prawostronnego. Niektóre nie wymagają zabetonowania, wystarczy wkręcić podporę w podłoże.

Prosty w obsłudze i trwały szlaban ręczny poziomy

Ten typ szlabanu po zwolnieniu blokady otwiera się w kilku pozycjach pracy co 90°. Przydaje się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości instalacji bariery otwierającej się w górę. Każdy szlaban ręczny poziomy znajdujący się w ofercie naszego sklepu internetowego posiada wzmocnienie ramienia w postaci linki stalowej. Walorami tego rozwiązania jest wytrzymała konstrukcja oraz nowoczesne wzornictwo, które pasuje do każdej przestrzeni. Najczęściej szlaban ręczny poziomy stosowany jest powszechnie na rynkach, terenach rekreacyjnych, drogach równoległych czy obszarach leśnych. To ekonomiczne rozwiązanie służące zabezpieczeniu określonego miejsca i zapewnienie kontroli dostępu.

W naszej ofercie dostępne są także zestawy mocujące oraz elementy, które można dopasować do już posiadanych szlabanów. Często nie wymagają zalewania betonem, a wystarczy do nich zastosować kotwy, które przytwierdzą konstrukcję do podłoża. Posiadamy szlabany z aluminiowymi podporami lub bez nich, a także możliwością doboru przeciwwagi. Bez problemu można dopasować rozwiązanie do swoich potrzeb, tym bardziej, że nasi doradcy w każdej chwili są do dyspozycji w kwestii doboru optymalnego rozwiązania. Zarówno szlaban ręczny pionowy, jak i szlaban ręczny poziomy sprawdzające się przy wysokiej eksploatacji oferujemy w konkurencyjnych cenach. Zachęcamy do skorzystania z pełnej gamy urządzeń zabezpieczających, które nie ustępują jakościowo rozwiązaniom elektromechanicznym, a są zdecydowanie tańsze.