Ochrony przed uderzeniami

Aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom oraz niszczeniu towarów i ubrań, koniecznie jest wyposażenie miejsca pracy w odpowiednie ochrony przed uderzeniami. Tego typu produkty są szczególnie często wykorzystywane w magazynach i na halach produkcyjnych, gdzie pracownikom zdarza się zahaczać o wystające elementy wskutek słabego oświetlenia czy chwilowej nieuwagi. Funkcjonalne ochrony przed uderzeniami szybko rozwiążą ten problem i pozwolą ochronić zarówno pracowników, jak i przewożony przez nich towar.

 

Jak działają ochraniacze?

Ochraniacze zapobiegające skutkom uderzeń to najczęściej samoprzylepne lub magnetyczne elementy wykonane z wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Ochraniacze produkowane są w kolorach ostrzegawczych, najczęściej żółto-czarnych, dzięki czemu są widoczne z dużej odległości, nawet przy niewielkim oświetleniu. Do ich cech szczególnych zaliczamy odporność na działanie promieniowania UV, rozpuszczalniki oraz silikony.

 

Rodzaje ochron przed uderzeniami

Do najpopularniejszych rodzajów ochraniaczy przeciw uderzeniom zaliczamy ochrony samoprzylepne i magnetyczne, a także ochraniacze ramp i doków załadowczych. Wyróżnia je szeroki wybór kształtów, dlatego mogą być stosowane we wszystkich miejscach, które wymagają ochrony przed uderzeniami.

  • Ochrony ramp i doków załadowczych – chronią przed zderzeniem wózków widłowych, samochodów i innych pojazdów z rampą, absorbując siły uderzenia i zapewniając bezpieczeństwo przy miejscu rozładunku towaru. Ochraniacz wykonany z elastycznego poliuretanowego profilu ochronnego jest odporny na uderzenia, ścieranie, upływ czasu oraz warunki atmosferyczne. Możliwy montaż pionowy oraz poziomy.
  • Samoprzylepne ochrony przed uderzeniami – osłony narożne o zróżnicowanych kształtach (okrąg, kątownik, trapez, prostokąt) oraz osłony ostrzegawcze do montowania na rurach. Ochrony wykonane z pianki poliuretanowej absorbują nawet bardzo silne uderzenia i są łatwe w montażu. Wystarczy nakleić ochraniacze w wybranym miejscu, które wcześniej należy odtłuścić i oczyścić.
  • Magnetyczne ochrony przed uderzeniami – podobnie jak w przypadku ochraniaczy samoprzylepnych ochraniacze magnetyczne występują w wersji narożnej (różnorodność kształtów) oraz do stosowania na rurach. Ochraniacze magnetyczne montujemy na dowolnych elementach metalowych, bez konieczności przyklejania i używania specjalistycznych narzędzi. Magnetyczne ochrony przed uderzeniami świetnie sprawdzają się jako rozwiązania tymczasowe i są wykonane z odpornej na uderzenia pianki poliuretanowej.

Wszystkie rodzaje ochraniaczy przed uderzeniami znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Zapewniamy dostęp do ochraniaczy o różnych wymiarach i kształtach, które skutecznie zabezpieczą twój magazyn lub halę produkcyjną.

Powrót