4 zasady profesjonalnej szatni w klubie Fitness

Klub fitness, SPA, basen, hala sportowa- wszystkie te obiekty służą poprawie naszego samopoczucia oraz kondycji zarówno tej psychicznej jak i fizycznej. We wszystkich tych miejscach korzystamy z szatni. Tak jak obiekty, z jakich korzystamy różnią się miedzy sobą ofertą oraz charakterem, tak samo w przypadku przebieralni możemy zauważyć wiele ciekawych i nowoczesnych rozwiązań. Czasy, kiedy na ścianie wisiał jedynie haczyk bezpowrotnie minęły.  Aby  klub fitness cieszył się popularnością wśród klientów powinien spełniać cztery podstawowe zasady.


Po pierwsze klient w klubie Fitness

Wymagania stawiane przez klientów dotyczą nie tylko wybranych obszarów, lecz całości miejsca, w którym aktywnie spędzają czas. Klub fitness musi być miejscem przyjaznym, gdzie oprócz pomocnego i profesjonalnie podchodzącego do klienta personelu musi zapewniać komfort ćwiczeń poprzez właściwie dobrane miejsce, sprzęty, meble a nawet oświetlenie.

szatnia

Po drugie kolor szaf ubraniowych


Klimat klubu tworzy otoczenie, w którym on się znajduje, jego personel i ogólna koncepcja aranżacyjna, w której kolorystyka ma zawsze ogromne znaczenie. Jeśli chodzi o personel, to sytuacja może zmieniać się dość płynnie, bez większego znaczenia, czy jesteśmy w fazie otwierania, czy działania klubu fitness. Wybór miejsca i koncepcja aranżacji wnętrza, to obszary, których nie da się tak łatwo zmienić, po pierwotnie dokonanym wyborze. Raz wybrana i stworzona aranżacja musi funkcjonować przynajmniej do momentu, gdy klub będzie przechodził, choć niewielki remont.
Szatnie to ta część klubu, która może mieć bardzo duży wpływ na jego postrzeganie w kwestii kolorystyki. Tradycyjny dylemat to wybór miedzy aranżacja wykorzystująca dekory drewnopodobne lub mono kolory. Mono kolory to dużo większa paleta odcieni barw, pozwalająca czasami na spełnienie najbardziej wyszukanych koncepcji kolorystycznych architekta, bądź właściciela.
Kolory korpusów i kolory frontów mogą mieć różne kolory dzięki czemu można stworzyć bardzo ciekawą koncepcję kolorystyczną, oczywiście część klubów stawia na stonowaną klasykę wybierając do swojej szatni po prostu metalowe szare szafki co też nie jest mylną koncepcją biorąc pod uwagę kolorowe stroje sportowe klubowiczów.

kolory korpusu i frontu
Po trzecie bezpieczeństwo w szatni


Kwestia sposobu zamykania szafek pojawia się bardzo często w końcowym etapie wyposażania. Co więcej w toku przedstawiania dostępnych obecnie na rynku rozwiązań brane pod uwagę wybory, ewoluują, czasami w diametralnie różnych kierunkach. Wpływ na dokonywany wybór maja oczywiście: typ klubu, segment, w którym funkcjonuje oraz przeznaczony na to budżet.
Wybór miedzy zamkiem kłódkowym lub kluczykowym jest dość prosty, bo są to tradycyjne i znane rozwiązania. Mnogość alternatyw pojawia się, gdy inwestor jest zdeklarowany na zastosowanie zamka elektronicznego. Przy tej technologii mamy do wyboru zamki online lub offline. Każde z tych rozwiązań posiada stosowne cechy, które je predysponują do wykorzystania w różnych klubach. Wiedza i doświadczenie oferenta mogą ustrzec inwestora od podjęcia zlej decyzji, która może mieć wpływ na prawidłowe funkcjonowanie klubu i w efekcie ostatecznym przekroczyć planowany budżet.

zamki 1zamki 2zamki 3
Po czwarte funkcjonalność szaf w szatni


Ilość powstających obecnie klubów fitness i innych obiektów sportowych o podobnym charakterze wymaga od firm oferujących wyposażenie szatni bardzo szerokiej gamy produktów. Decydujące znaczenie ma przede wszystkim przeznaczenie szatni, jej wielkość i poziom uniwersalności, który musi zagwarantować. Bardzo często multifunkcje obiekty oddają do dyspozycji swoich członków i klubowiczów kilka typów szatni w zależności od oferowanej usługi. Praktyka pokazuje, ze w ramach jednego obiektu sportowego stosuje się również rożnego rodzaju szafki, przeznaczone dla konkretnego użytkownika począwszy od szaf ubraniowych dwusegmentowych poprzez szafy ubraniowe na ławce, szafy ubraniowe na cokole czy też dwupoziomowe szafy ubraniowe. Różnorodność typów szafek dotyczy zarówno od koncepcji danego klubu jaki i miejsca jakim dysponuje na szatnię.
Bardzo często właściciel klubów jeszcze przed wejściem do szatni udostępniają do użytku klubowiczów szafy schowkowe, gdzie można przechowywać najcenniejsze przedmioty po czujnym okiem recepcji. Jest to rozwiązanie bezpieczne i bardzo funkcjonalne dla klientów klubu, którzy bez obaw mogą pozostawić najcenniejsze przedmioty bez obawy o ich utratę.

Powrót