Bezpieczeństwo na placu budowy

Odpowiednie zabezpieczenie placu budowy to podstawa - bez niego nikt nie jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwa zarówno ekipy budowlanej i osób odwiedzających plac, jak i postronnych przechodniów. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór elementów służących do skutecznego zabezpieczenia placu budowy. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Jak skutecznie zabezpieczyć plac budowy?


Organizując plac budowy, należy mieć na względzie bezpieczeństwo zarówno pracujących na nim osób, jak też osób postronnych. Prace budowlane często stwarzać mogą ryzyko dla osób nieposiadających odpowiedniej wiedzy i uprawnień, dlatego ich dostanie się na teren budowy jest zawsze niewskazane.


Elementy takie jak ogrodzenia, bariery i zapory mają za zadanie informować osoby postronne, że znajdują się blisko placu budowy, na który nie mają wstępu. Będąc odpowiedzialnym za organizację placu budowy, musisz zatroszczyć się o ustawienie odpowiedniej tablicy informacyjnej, powiadamiającej o przebiegających pracach. Zabezpieczenia placu budowy stanowią często fizyczną barierę, uniemożliwiającą lub utrudniającą przedostanie się na teren prac. Warto pamiętać, że tego typu bariery stanowią jednocześnie pewne zabezpieczenie przed kradzieżą.

 

Ogrodzenia tymczasowe - niezbędne na każdej budowie


Tymczasowe ogrodzenia budowlane służą do tymczasowego wyznaczania terenu budowy. Stanowią z jednej strony zabezpieczenie przed kradzieżą oraz gwarancję komfortowej pracy dla ekipy budowlanej, z drugiej - ochronę dla osób postronnych, które mogłyby niechcący wtargnąć na teren budowy.


W naszym sklepie znajdziesz tymczasowe ogrodzenia budowlane pełne oraz ażurowe. Panel pełny wykonany jest z rur stalowych oraz blachy trapezowej, ażurowy - z rur stalowych. Łatwość montażu i demontażu połączone ze stabilnością konstrukcji to niezaprzeczalne zalety tego rozwiązania - odwiedź naszą stronę i sprawdź dostępne opcje!
Oferujemy również wszystkie niezbędne elementy i dodatki do budowy tymczasowych ogrodzeń budowlanych. Mamy dla Ciebie furtki, zamknięcia do ogrodzeń, płyty i stojaki montażowe, czy też podpory.

tymczasowa zapora drogowa

Bariery ochronne i tymczasowe zapory drogowe


Podczas zabezpieczania placu budowy należy także w razie potrzeby w odpowiedni sposób oznakować i zabezpieczyć różnego rodzaju drogi znajdujące się w jego obrębie. W tym celu wykorzystać można tymczasowe bariery ochronne i zapory drogowe. Tego rodzaju elementy wyróżniają się neonowymi kolorami (najczęściej czerwony bądź żółty) i odblaskowymi pasami, przez co są widoczne z daleka, także w nocy.


Dostępne w naszym sklepie bariery ochronne wyróżnia najwyższa jakość wykonania, dzięki czemu zapewniają stabilność, wyraźne walory ostrzegawcze, odporność na niekorzystne warunki zewnętrzne oraz możliwość dostosowania do zróżnicowanego terenu. Mamy dla Ciebie także specjalne panele ostrzegawcze oraz lampy ostrzegawcze dostosowane do potrzeb placów budowy.

panel

Zabezpieczenie wykopów na placu budowy


Na niemal każdym placu budowy znajdują się różnego rodzaju wykopy, mogące stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla ekipy budowlanej, ale też dla osób postronnych, które jakimś sposobem znalazłyby się w pobliżu. Dlatego tak istotne jest właściwe zabezpieczenie wykopów.


W tym celu stosuje się specjalne bariery ochronne dla szybów i wykopów, dostosowane do charakteru konkretnego wykopu - jego kształtu, wymiarów i głębokości. Ostrzegawcze barwy i odblaski pozwalają zauważyć takie miejsce z daleka i bezpiecznie je ominąć. W sytuacjach, kiedy konieczne jest przygotowanie bezpiecznego przejścia nad wykopem dla przechodniów czy rowerzystów, należy sięgnąć po funkcjonalne kładki nad wykopami - do wyboru masz model wykonany z drewna lub aluminium.

Powrót