Jak zapewnić bezpieczeństwo pieszym w trakcie robót drogowych?

Tymczasowe ogrodzenia budowlane – kiedy się przydają?


Jest wiele powodów, kiedy warto pomyśleć o inwestycji w tymczasowe ogrodzenia budowlane. Na pewno będą to sytuacje, kiedy, jak sama nazwa wskazuje, potrzebujemy zabezpieczyć plac budowy tymczasowo, tj. w sytuacji, kiedy konieczne może być częste przesuwanie ogrodzenia.

 

  • Ogrodzenie budowlane – jednym z miejsc, które wymaga ogrodzenia tymczasowego ze względu na swój krótkotrwały charakter jest plac budowy. Ma to związek z tym, że place budowy mogą stanowić niebezpieczeństwo dla przypadkowych przechodniów. Dlatego ważne jest, aby skutecznie oddzielić ruch pieszych od niebezpiecznych wykopów. Ogrodzenie tymczasowe działki budowlanej świetnie sprawdzi się więc na placu budowy, gdzie używane będzie tylko do czasu zakończenia prac.

 

  • Imprezy plenerowe – tymczasowe ogrodzenia stosowane są również na imprezach plenerowych. Ogrodzenia tymczasowe sprawdzają się przy wielu rodzajach takich wydarzeń. Powszechnie używa się ich na koncertach, aby zapobiec wejściu osób nieposiadających biletu, a także, aby odgraniczyć osoby występujące od publiczności. Podwyższa to bezpieczeństwo i pozwala zachować pewien porządek w trakcie wydarzenia. Ponadto z ogrodzeniem tymczasowym spotkać można się również na imprezach sportowych, pochodach lub planach filmowych.

 

  • Ochrona dzieci i zwierząt – tymczasowe ogrodzenia stosowane są również na prywatnych posesjach w celu ograniczenia ruchu dzieci oraz zwierząt. Ważne dla bezpieczeństwa najmłodszych jest to, aby nie chodziły w miejsca niedozwolone, w których może stać im się krzywda. Wówczas przydaje się ogrodzenie tymczasowe, aby ograniczyć ruch dzieci. W przypadku zwierząt również można zastosować ogrodzenie w celu zapobiegnięcia ich ucieczce lub odgraniczeniu psów obronnych od ludzi przebywających na zewnątrz.

 

Tymczasowe ogrodzenia budowlane – rodzaje


MAES.pl to bardzo dobrze zaopatrzony sklep dla firm, który swoim klientom oferuje szeroki asortyment różnego rodzaju komponentów oraz części tymczasowych ogrodzeń budowlanych. Znajdziesz u nas:

 

  • Panel pełny – rodzaj tymczasowego ogrodzenia budowlanego, które zapewnia pełną dyskrecję prowadzonych robót. Dzięki wykonaniu bez szczelin i przerw między przęsłami minimalizuje się ryzyko zaglądania na plac budowy osób z zewnątrz.
  • Panel ażurowy – ogrodzenia budowlane tego typu różnią się od pełnych tym, iż ogrodzenia wykonane są jako stabilna rama stalowa składająca się z pionowych rur stalowych. Ogrodzenia tego typu są bardzo proste w montażu. Ponadto można doposażyć je w furtkę dla ruchu pracowników.
  • Ogrodzenie budowlane z bramą – jest to rodzaj typowego ogrodzenia budowlanego wykonanego ze stali. Wysoka jakość idzie tu w parze z niską ceną, a dodatkowo tego typu ogrodzenie można wyposażyć w bramę dwuskrzydłową pozwalającą na wjazd i wyjazd ciężkich pojazdów.

 

Kładka dla pieszych nad wykopem


Na każdej budowie znajdują się jakieś wykopy. Mogą one stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla pracowników, jak i dla osób postronnych lub zwierząt. Dlatego warto pomyśleć nad właściwym zabezpieczeniem wykopów. Aby skutecznie zabezpieczyć się przed wypadkami warto zainwestować w kładkę dla pieszych nad wykopem. Na MAES.pl są dostępne różnego rodzaju zabezpieczenia dopasowane do rodzaju konkretnego wykopu – do kształtu, głębokości, wymiaru. Kładki nad wykopem pokryte są odblaskami oraz pomalowane są w ostrzegawcze barwy, aby każdy mógł dostrzec niebezpieczeństwa z daleka. W naszej ofercie znajdują się kładki wykonane z metalu lub z drewna.
 

Powrót