Kładki nad wykopami

Są łatwe w obsłudze i stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba stworzenia tymczasowego przejścia. Kładki nad wykopami to rampy, które pozwalają pieszym, rowerzystom, osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich przeprawić się, w sposób bezpieczny na drugą stronę budowy czy też rowu. To dzięki tym specjalnym przejściom możliwe jest pokonanie przeszkody. W naszej ofercie można znaleźć kładki nad wykopami skonstruowane z blachy ocynkowanej lub z drewna. Wzdłuż każdej z nich stworzone zostały barierki, które można składać. Nośność sprzedawanych w naszym sklepie internetowym mostów wynosi do 200 kg/m2.

Co najważniejsze, nasze kładki nad wykopami spełniają wszelkie przepisy prawne które dotyczą bezpieczeństwa pracy podczas dokonywanych robót drogowych. Specjalne pokrycie kładek ma za zadanie odprowadzać wodę, dzięki czemu nie powstanie warstwa błota. Antypoślizgowe pokrycie pozwala na uniknięcie zwichnięć czy złamaniom.

Konstrukcja z drewna lub z aluminium

W przypadku aluminiowej kładki nad wykopami można być pewnym łatwej instalacji oraz lekkiej konstrukcji. Wysokiej jakości materiał jest odporny na wszelkie odkształcenia oraz działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur. Praktyczna budowa sprawia, że nie będzie problemu z transportem oraz magazynowaniem kładki. Wykonując kilka prostych czynności można rozłożyć i składać most dosłownie w kilka minut.

Alternatywą dla aluminiowej kładki nad wykopami jest konstrukcja z drewna. W tym przypadku mamy do czynienia ze specjalną i odporną na warunki atmosferyczne sklejką antypoślizgową. Z kolei do konstrukcji barierek bocznych zastosowano metalowe wykończenia. Drewniana kładka jest tańsza niż aluminiowa, lecz równie bezpiecznie pozwala na przeprawienie się na drugą stronę. Posiada również bardzo podobne parametry dotyczące maksymalnej nośności. Obie prezentowane przez nas kładki nad wykopami są godne polecenia.