Pojemniki

Pojemniki magazynowe i transportowe oferowane przez sklep Maes to wysokiej jakości pomoce magazynowe przeznaczone do zabezpieczania towarów podczas ich magazynowania, sortowania i transportowania. Wszystkie pojemniki w naszej ofercie produkowane są z wysokiej jakości polipropylenu (PP), który gwarantuje nie tylko ich trwałość i wytrzymałość, ale pozwala też na użycie tych produktów w prawie każdym obszarze produkcji. Pojemniki z naszej oferty stosowane są z powodzeniem zarówno w branżach technicznych, jak i spożywczych. Część naszej oferty to pojemniki transportowe zamykane przystosowane i zaprojektowane do zabezpieczania towarów podczas ich przewozów.

Charakterystyka pojemników


Oferowane pojemniki można podzielić na cztery typy, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Są to: pojemniki wyspecjalizowane, pojemniki magazynowe, pojemniki transportowe i walizki transportowe. Pojemniki wyspecjalizowane to pojemniki, które znajdują zastosowanie w określonej gałęzi przemysłu. Należą do nich:
Pojemniki używane w motoryzacji i przystosowane do zautomatyzowanych linii produkcyjnych to pojemniki KLT, dostępne w naszym sklepie również w wersji składanej.
Pojemniki przystosowane do przechowywania i komisjonowania części elektronicznych to pojemniki ESD.
Skrzynki na mięso z naszej oferty to pojemniki przeznaczone do sektora spożywczego zarówno na wyroby mięsne jaki i pieczywo czy tym podobne artykuły spożywcze. 
Pojemniki warsztatowe przystosowane do przechowywania i komisjonowania części produkcyjnych, półproduktów czy też innych drobnych elementów to pojemniki SK.
Pojemniki magazynowe, które znajdą zastosowanie w każdym magazynie zaprojektowane do ustawiania na regałach magazynowych zwane są pojemnikami RK.
Pojemniki EURO które znajdą swoje miejsce w każdej firmie i magazynie o powtarzalnych wymiarach w wersji otwartej, zamkniętej i ażurowej dostępne w kolorze szarym.
Do przewożenia towarów między magazynami, oddziałami firm lub dostarczania towarów służą pojemniki transportowe plastikowe. W zależności od ich budowy i przeznaczenia pojemniki transportowe mają określone oznaczenia: 
Pojemniki MB – otwarte o stożkowatej budowie.
Pojemniki MBB – z pałąkami do sztaplowania.
Pojemniki MBD – pojemniki zamykane, transportowe z pokrywami.
Pojemniki FB – składane.
W naszej ofercie znajdują się również pojemniki paletowe do przewożenia i magazynowania większych ładunków w wielu wariantach i rozmiarach, zwane potocznie pojemnikami BIGBOX.
Nasza ostatnia grupa pojemników to walizki transportowe przeznaczone do transportu, ale też magazynowania wrażliwych lub cennych przedmiotów takich jak mierniki, urządzenia monitorujące i tym podobne.
 

Zalety pojemników z tworzywa


Wybór pojemników z tworzywa sztucznego do przechowywania i transportu w firmie to najlepszy wybór jakiego można dokonać. Rozwiązanie takie jest nie tylko ekonomiczne, ale też praktyczne i trwałe.
Pojemniki charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na trudne warunki. Pojemniki plastikowe zamykane z naszej oferty skutecznie zabezpieczają towar podczas transportu. Rozmaite wielkości sprawiają, że pojemnik można dobrać do indywidualnych potrzeb klienta, dzięki czemu zawsze będzie on dostosowany do potrzeb konkretnej branży, firmy, produktu czy transportu.