Pojemniki magazynowe

Pojemniki magazynowe o różnorodnych parametrach

Magazyny duże i małe powinny być przede wszystkim dobrze zorganizowane oraz wyposażone. Nie zawsze mamy do czynienia z magazynowaniem towaru w gotowych, fabrycznych kartonach, ale zachodzi konieczność przygotowania specjalnych, profesjonalnych pojemników na przechowywanie oraz transport konkretnych produktów. Wówczas warto sięgnąć po prostu po gotowe, wielorazowe opakowania wykonane z odpowiednich materiałów, jak chociażby pojemniki magazynowe zamykane. Najczęściej są to pojemniki plastikowe o zróżnicowanych parametrach. Obok nich wygodnymi przyborami do przechowywania i transportu są magazynowe plastikowe opakowania bez pokryw. Wszystkie opakowania tego rodzaju posiadają wygodne i praktyczne uchwyty. Pojemniki do przechowywania i transportu produktów są wykonane z wytrzymałego tworzywa, dzięki czemu można w nich transportować artykuły o bardzo zróżnicowanej masie.

Pojemniki magazynowe plastikowe

Plastik to bardzo obszerne pojęcie. Tworzyw określanych tym mianem jest naprawdę wiele, począwszy od tego do produkcji butelek na napoje o cienkich ściankach, typu PET poprzez szereg innych, po plastik typu PS, czyli polistyren. Ten ostatni jako silnie toksyczny, nie jest stosowany do produkcji opakowań używanych w przemyśle spożywczym. Większość pojemników dostępnych na maes.com.pl przeznaczonych właśnie do kontaktu z żywnością posiada atesty PZH oraz spełnia inne wymagane w poszczególnych przypadkach normy. Zwłaszcza pojemniki plastikowe euro na mięso wyróżniają się tym, że wypełniają bardzo wyśrubowane warunki Stowarzyszenia Europejskiego Przemysłu Grzewczego (EHI).

Pojemniki plastikowe z łatwością możesz ustawiać w różnych konfiguracjach, również jeden na drugim. Są one wykonane w ten sposób, aby były ze sobą kompatybilne i łatwo przylegały do siebie bez względu na wybrany układ takiego zbioru pojemników. Takie opakowania, pomimo różnych gabarytów, można łączyć ze sobą ustawiając właśnie w kolumnach, np. kiedy wybierzesz pojemniki o takiej samej powierzchni, ale o różnej wysokości.

Pojemniki plastikowe magazynowe to zarówno pojemniki otwarte z uchwytami, takie jak właśnie wspomniane już powyżej pojemniki na mięso, jak i szczelne pojemniki z pokrywami. Wszystkie pojemniki przeznaczone do przechowywania żywności wykonane są z bezpiecznych do takich celów rodzajów tworzywa, np. z najchętniej do takich celów wybieranego ze względu na najmniejszą spośród innych polipropylenu (PP). Jednocześnie jest to rodzaj plastiku wytrzymałego, znacznie bardziej sztywnego i mocnego, jak choćby wspomniany już powyżej PET, stosowany do produkcji cienkich i niemal plastycznych butelek na napoje.

Pojemniki euro do magazynu i nie tylko

Pojemniki euro to pojemniki o wymiarach zgodnych z tzw. formatem euro. Podobnie jak w przypadku wymiarów zeszytów szkolnych lub kopert, każdy pojemnik posiada wymiary odpowiadające ½ powierzchni większego modelu.

Format euro opracowany został na podstawie powierzchni typowej palety, na jakiej przewożone są towary, w związku z czym bardzo łatwo jest umieszczać tego rodzaju pojemniki właśnie na paletach. Zwłaszcza pojemniki euro zamknięte są wyjątkowo bezpiecznym rozwiązaniem do transportowania różnego typu towarów, szczególnie tych, które łatwo mogą się wydostać z takiego opakowania. Ponadto pojemniki na mięso lub inne pojemniki o charakterze otwartym, ustawione jeden na drugim automatycznie pełnią rolę pojemników zakrytych. Pojemniki o formatach klasy euro wykonane z plastiku są zarazem wytrzymałe, jak i stosunkowo lekkie. Jednocześnie bardzo prosto można je ze sobą łączyć w ten sposób, aby optymalnie wykorzystać każde wolne miejsce w magazynie.

Co najmniej równie praktyczne są pojemniki euro z pokrywą z zawiasami, posiadające mocne zatrzaski. Pojemniki te również można ustawiać w stosy, ale przede wszystkim – znacznie szczelniej i solidniej je domykać. Wszystkie posiadają także poręczne uchwyty, dzięki którym ich ręczny transport jest bardzo wygodny. Wszystkie plastikowe pojemniki do magazynowania produktów dostępne na maes.com.pl są również niezwykle łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Ergonomiczne i wygodne pojemniki kompatybilne z paletami to jeden z najchętniej wybieranych typów opakowań do transportu różnego rodzaju towarów.

Pojemniki magazynowe duże

To oczywiście przede wszystkim modele o formacie euro, w różnych wielkościach. Plastikowe, higieniczne pojemniki pozwalają na komfortowy transport mięsa i innych świeżych produktów spożywczych. W zależności od potrzeb mogą to być pojemniki o bardzo jednolitych, zabudowanych ściankach, jak np. pojemniki ażurowe. Pojemniki te zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Mogą służyć np. jako duże kosze.

Pojemniki ażurowe, choć nie są sprzedawane od razu jako pojemniki magazynowe z pokrywą, odpowiednią pokrywę można jednak zakupić osobno. Pokrywy te pasują naturalnie do wszystkich rodzajów pojemników o formacie euro. Pojemniki te, w różnych kolorach, również wykonane z PP, są odporne na oddziaływanie różnych czynników. Od dużych wahań temperatur począwszy, po potencjalny wpływ kwasów i niektórych innych silnie działających substancji chemicznych. Jednocześnie pojemniki te są optymalnie dostosowane do przechowywania żywności i posiadają wymagane prawem atesty.

Pojemniki magazynowe kolorowe

Różne kolory pojemników pomogą Ci usystematyzować i lepiej uporządkować to, co przechowujesz. Pojemniki takie przydają się nie tylko w firmowych magazynach. Pojemniki na mięso to pojemniki w kolorze czerwonym. Jeżeli poszukujesz jednak czegoś bardziej zróżnicowanego pod względem kolorystycznym, to warto zwrócić uwagę na klasyczne pojemniki w formacie euro, przystosowane jednocześnie, jak wszystkie pojemniki euro, do systemów transportowych.

Ta kategorie obejmuje również płaskie pojemniki przypominające nesesery, z plastikową rączką. To uniwersalne i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Pojemniki wyposażone są w solidne uchwyty, które zapewniają bezpieczny i wygodny transport. Jednocześnie wewnątrz są one prostymi pojemnikami skrzyniowymi, podobnymi do opisanych powyżej pojemników magazynowych z pokrywą typu euro. Dokładnie taki format zresztą je charakteryzuje. I tak samo jak klasyczne, zamykane pojemniki typu skrzyniowego można wybierać je w charakterystycznych dla formatu euro wielkościach. Pojemniki z rączkami typu euro dostępne są także w trzech wariantach, jeżeli chodzi o ich konkretne modele, a dokładnie jest ich trzy:

  • pojemniki z 1 rączką
  • pojemniki z 2 rączkami po bokach
  • pojemniki z 3 rączkami

Każdy dobry, oferujący pojemniki magazynowe producent posiada w swoim asortymencie pojemniki o parametrach zróżnicowanych nie tylko pod względem ich wielkości. Właśnie pojemniki z rączkami z jednej strony pozwalają zachować wszystkie walory klasycznych pojemników w formacie euro, tych z pokrywami, a dodatkowo – dzięki praktycznym rączkom są o wiele łatwiejsze w przenoszeniu ich ręcznym. Pojemniki ażurowe, również wykonane z higienicznego PP, to także pojemniki o formacie euro.

Pojemniki magazynowe dla dużych i małych przedsiębiorców

Takie pojemniki znakomicie odnajdą się w mniejszych jak i większych magazynach. Są idealne dla dużych wytwórców żywności, tzw. małej gastronomii i innych podmiotów, w których przechowywana jest świeża żywność. Takie pojemniki odnajdą się w sklepach, szpitalach, przedszkolach i w innych placówkach, gdzie mamy do czynienia z żywieniem na masową skalę. Większość tych pojemników to pojemniki uniwersalne, właściwie jedynymi pojemnikami dedykowanymi są pojemniki na mięso. Z powodzeniem w naszych uniwersalnych pojemnikach magazynowych możesz przechowywać również np.:

  • owoce
  • warzywa
  • produkty spożywcze w opakowaniach papierowych
  • konserwy
  • żywność w słoikach
  • itd.

Ponadto są one idealne do przechowywania produktów zupełnie innego typu. Pojemniki posiadające odpowiednie atesty do przechowywania żywności w sposób zupełnie naturalny nadają się także do przechowywania i transportu niemalże każdego innego typu artykułów o odpowiednio niewielkich gabarytach. Zwłaszcza pojemniki magazynowe duże, nawet te ażurowe, mogą z powodzeniem posłużyć do przechowywania zabawek, rajstop albo innych niewielkich produktów magazynowanych w wielobranżowym, osiedlowym sklepiku.

Wielofunkcyjne pojemniki PP, zwłaszcza te zamykane, bardzo dobrze zabezpieczają przed wilgocią z zewnątrz. W dodatku ażurowe pojemniki PP idealnie sprawdzą się jako poręczne i wygodne kosze na bieliznę. Zastosowań dla pojemników PP można znaleźć naprawdę niezliczoną ilość. W pojemnikach plastikowych euro łatwo jest trzymać towar w magazynach, jak i przechowywać różnego rodzaju przedmioty np. w piwnicy, na strychu albo w spiżarni. To zatem praktyczne i funkcjonalne opakowania dla każdego. Do przechowywania, do transportu a nawet – do ogrodu. To także praktyczne skrzynki na owoce.