Regały do archiwum

Regały do archiwum dla Twojej firmy

Bez względu na to, czy kierujesz urzędem, czy może prowadzisz firmę albo dokumenty archiwizujesz np. w celach prywatnych bądź hobbystycznych – przydadzą Ci się do tego wygodne, odpowiednio zaprojektowane regały. Takie regały powinny być przede wszystkim praktyczne. Oznacza to, że mają być stabilne, łatwe w czyszczeniu, odpowiednio wysokie oraz gwarantować łatwy dostęp do ich zawartości. O ile regały typowo do biura dodatkowo powinny pełnić funkcję estetyczną, czyli być po prostu miłe dla oka, nie jest to wymóg stawiany regałom magazynowym, w tym tzw. regałom archiwalnym. Oczywiście posiadają one swoje charakterystyczne wzornictwo i z powodzeniem odnajdą się nawet w prywatnych wnętrzach o charakterze loftowym, nie są jednak regałami, jakie przywodzą na myśl klasyczne meble wstawiane choćby do sypialni. Ze względu na swój praktyczny wymiar regały te przeznaczone są zasadniczo do archiwów firmowych i innego typu. Instytucje takie jak sądy, biblioteki, muzea czy choćby prokuratura oraz szereg innych instytucji – to również potencjalni odbiorcy regałów od maes.com.pl.

Wybieraj regały na dokumenty do archiwum

Metalowe regały o charakterystycznym, przemysłowym wzornictwie, są jednocześnie lekkim jak i ekonomicznym rozwiązaniem. Ze względu na ograniczoną ilość materiału do ich wykonania koszt ich wykonania jest niższy niż masywnych, tradycyjnych regałów. Ponadto nie sprawiają wrażenia przytłaczających. Konstrukcje takie są zarazem stabilne, jak i pozwalają na dostęp do segregatorów z dokumentacją praktycznie z każdej strony. Można oczywiście zamontować specjalistyczny „krzyżak” sprawiający, że regał zyskuje wyraźnie wyodrębnione strony: frontową i tylną (a zatem również prawą i lewą). W zależności zatem od tego, czy potrzebujesz ustawić regały metalowe do archiwum w centralnej części pomieszczenia, czy też wzdłuż ścian możesz wybrać wariant optymalny dla swoich potrzeb. Regały te są ze sobą na tyle kompatybilne, że można łączyć je wzdłuż w całe systemy – możesz zatem pokusić się o pojedynczy regał, jak i o spójną i mocną konstrukcję długości całej ściany. Każdy regał, bez względu na to czy chodzi o jego jednostronną, czy może o dwustronną wersję, posiada specjalne zabezpieczenia przy półkach, dzięki którym, przy właściwym ich ustawieniu – segregatory z dokumentami nie zsuwają się samoistnie.

Regał do archiwum czy do innych zastosowań?

W segregatorach trzymamy nie tylko archiwalne dokumenty w firmie. Nawet w domu przydają się takie akcesoria, w których przechowywane są często np. dokumenty prywatne, notatki oraz materiały, z jakich korzystają studenci czy też uczniowie, a nawet – po prostu dziecięce rysunki, zachowywane na pamiątkę. Wówczas naturalnie najlepiej sięgnąć po regał pojedynczy albo skomponować taki, który złożony będzie z dwóch-trzech przęseł. Zakładamy, że pomieszczenia domowe są znacznie mniejsze, niż archiwa w wielkich gmachach państwowych instytucji albo nawet – w budynkach należących do prywatnych firm. Takie regały do archiwum na segregatory, jak już wspominaliśmy, bardzo dobrze nadają się do wnętrz typu industrialnego. Chodzi tutaj oczywiście o ich szczególny, przemysłowy charakter. Styl industrialny, czyli właśnie dosłownie „przemysłowy”, jest obecnie wybitnie na topie, jeżeli chodzi o wnętrza prywatne oraz tzw. użytkowe. Jedną z jego najbardziej charakterystycznych cech jest łączenie w ramach jednego elementu wyposażenia albo w ramach pojedynczej aranżacji, różnorodnych materiałów. Popularne są zatem połączenia drewna, metalu, szkła, plastiku itp. Naturalnie połączenia takie nie muszą, chociaż mogą, występować w obrębie jednego przedmiotu. Tymczasem, jeżeli np. większość mebli jest drewniana bądź tapicerowana, to metalowe regały aktowe idealnie dopełnią takie umeblowanie, aby wnętrze nabrało prawdziwie loftowego charakteru. Meble tego typu mają po prostu nowoczesny wygląd, a ich praktyczny i lekki charakter bardzo dobrze wpisuje się w oczekiwania współczesnych klientów, w tym – dekoratorów wnętrz. Taki regał, pełen kolorowych segregatorów albo jako regał na książki, może stanowić naprawdę ciekawy element dekoracyjny. Wyposażenie archiwum zakładowego albo np. meble typowo magazynowe, zyskują nowe zastosowania w mieszkaniach, w lokalach gastronomicznych (jako stylowe uzupełnienie aranżacji industrialnych kawiarni-czytelni itp.), oraz w wielu innych pomieszczeniach o niezwykle zróżnicowanym przeznaczeniu. Stanowią przykład wyjątkowo wszechstronnych i wielozadaniowych mebli. Bez względu na to, w jakiej przestrzeni zostaną użyte, w każdym miejscu sprawdzą się niezawodnie, oferując liczne walory użytkowe..

Regały do archiwum zakładowego

Wyposażenie firmowego archiwum jest jednak co najmniej równie istotne, co aranżacja wnętrz. Do tego celu zresztą, co do zasady, regały te zostały stworzone. Powinny być zatem kompatybilne ze sobą, lekkie i wytrzymałe, a przy tym – dostosowane co najmniej do najbardziej standardowych segregatorów, mieszczących dokumenty w formacie A4. Ponadto większość tych regałów świetnie nadaje się do przechowywania także różnego rodzaju pojemników a także – segregatorów o niestandardowych wymiarach. W końcu wyposażenie archiwów to nie tylko regały, ale także inne specjalistyczne meble i akcesoria, jakie z pewnością znajdziecie właśnie na maes.com.pl, w pozostałych kategoriach. Na maes.com.pl znajdziesz większość typowego wyposażenia firmowych pomieszczeń jak i akcesoria potrzebne na zewnątrz. Oprócz biur regularnie wyposażamy zatem również magazyny, a także przestrzeń na zewnątrz budynków, należącą do danego przedsiębiorstwa. Jednak regały kompaktowe do archiwum cieszą się ogromnym powodzeniem, chociażby ze względu na ich uniwersalny charakter. Nasze regały wykonane są ze stali ocynkowanej, co sprawia, że są wysoce odporne na korozję oraz na szereg innych czynników, na jakie mogą zostać narażone. W końcu magazyny i archiwa potrafią mieścić się w budynkach mniej docieplonych czy szczelnych niż biura, chociaż stereotypowa lokalizacja zakurzonych archiwów w piwnicy coraz częściej ustępuje miejsca zadbanym i nowoczesnym, czystym pomieszczeniom. Ze względu na obecność papierowych dokumentów w archiwum warto zadbać o odpowiednio niski poziom wilgotności powietrza oraz inne, mierzalne parametry. Warto zatem zadbać o wyposażenie archiwum również w takie utensylia. Warto także zwrócić uwagę na to, aby meble firmowego archiwum były zarówno praktyczne, estetyczne jak i ekonomiczne. Ceny mebli biurowych mogą wahać się w zależności od różnych czynników, niemniej – warto zadbać o dobry ich stosunek do jakości takich wyrobów. MAES od dawna specjalizuje się w produktach tego typu, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować towar sprawdzony oraz atrakcyjny cenowo.

Regały do archiwum cena

Ceny takich metalowych regałów to najczęściej kilkaset złotych za sztukę. Niemniej, regały te najlepiej łączyć w podłużne segmenty. Wówczas, dzięki możliwości ich rozbudowy łatwo zaoszczędzić nie tyle pieniądze, co nieco miejsca, które w każdym archiwum czy w magazynie – jest wyjątkowo cenne. Regały od maes.com.pl są regałami o dużej wytrzymałości oraz jakości, a także – atrakcyjnej cenie. Jeżeli chodzi konkretnie o regały archiwalne cena regałów metalowych tego typu zależy m.in. od ich szczególnego charakteru, o czym wspominaliśmy już wyżej. Są to regały niezabudowane z każdej strony i nie wymagają zużywania do ich produkcji bardzo dużej ilości materiału, z jakiego powstają. Dzięki temu stosunkowo łatwo także o to, aby ich jakość była odpowiednio wysoka. Zapraszamy po regały oraz inne akcesoria potrzebne i praktyczne – wprost do Twojej firmy!

Produkcja naszych regałów odbywa się w Niemczech zgodnie z normami DIN EN ISO 9001:2008 z zakresu urządzeń magazynowych i zakładowych. Fabryka regałów jest użytkownikiem certyfikowanego systemu zarządzania energią, zgodnego z normą DIN ISO 50001 przez co aktywnie wspiera środowisko. Regały posiadają gwarancję jakości Niemieckiego Instytut Jakości i Certyfikacji e.V. - RAL-RG 614/1. Dodatkowo fabryka jest regularnie kontrolowana i sprawdzana przez niezależny urząd ds. kontroli materiałów MPA-NRW GS w Dortmundzie (Gepruefte Sicherheit).