Regały ESD

Regały ESD zostały zaprojekowane dla bezpiecznego przechowywania komendantów elektronicznych w magazynach, warsztatach i na halach produkcyjnych.
Maes oferuje regały ESD w wielu wariatach do wyboru. Aby najlepiej dobrać regał do twoich potrzeb wybierz odpowiedni parametr: wysokość regału, szerokość, głębokość półki. Jeżeli nie jesteś pewien o potrzebujesz skontaktuj się z Maes pomożemy wybrać optymalne rozwiązanie dla twojego magazynu ESD


Regały ESD


Nawet najmniejsze ilości ładunków mogą zniszczyć komponenty elektroniczne.
Do tej pory przy przechowywaniu komponentów elektronicznych na regałach magazynowych stosowano różne dodatkowe środki ochronne taki jak maty ochronne kładzione na półkach magazynowych lub stosowane systemy uziemień aby chronić wrażliwe produkty czy też materiały produkcyjne.
Oferowane przez MAES regały są wyprodukowane w 100% ze stali ocynkowanej, zachowując przewodzące połączenia między wszystkimi zastosowanymi elementami. W łatwy sposób można je uziemić, łącząc je z uziemieniem magazynu lub szyną ekwipotencjalną.


Regały ESD dla twoich urządzeń czułych na wyładowania elektrostatyczne

Aby regał spełniał normę DIN EN 61340-5-1 i utrzymywał odpowiedni opór rozładowania, należy regał uziemić i wykonać badania przez uprawnionego w tym zakresie elektryka. Tak przygotowany regał, posiadający protokół z badania można oznaczyć symbolem ESD.