Jak przygotować parking do użytku

 

Zakładając firmę, nie należy zapominać o przygotowaniu miejsc parkingowych w pobliżu budynku. Ma to duże znaczenie szczególnie wówczas gdy mowa o działalności handlowej, usługowej lub produkcyjnej. Należy bowiem zapewnić wtedy miejsca postojowe dla pracowników, klientów oraz dostawców.

Parking oraz miejsca postojowe


 

Decydując się na założenie parkingu, trzeba zastanowić się nad jego strukturą. Może to być parking jedno lub dwupoziomowy, zewnętrzny bądź zadaszony. Bardzo istotne jest jego odpowiednie wyposażenie. Gwarancją sprawnego funkcjonowania są różnego rodzaju elementy, takie jak lustra parkingowe, oznakowania poziome, blokady postojowe oraz słupki parkingowe. Przed rozpoczęciem prac należy wykonać projekt parkingu i dokładnie rozplanować położenie niezbędnych elementów. Nie należy zapominać również o wyznaczeniu specjalnych miejsc parkingowych np. dla osób niepełnosprawnych.

 

Niezbędne akcesoria parkingowe


 

Do najprzydatniejszych akcesoriów należy z pewnością blokada parkingowa, która zapewnia wyłączną możliwość korzystania z danego miejsca postojowego. Do najpopularniejszych rodzajów należą słupek oraz tak zwany motyl. Dobrej jakości modele wyposażone są w odblaskowe paski (zapewniające widoczność w godzinach nocnych) oraz zamek, do którego właściciel posiada klucz. Montowanie blokady do podłoża odbywa się za pomocą specjalnych śrub.

Na parkingach wprowadza się niejednokrotnie metody pozwalające na odgrodzenie lub wydzielenie określonego terenu. W tym wypadku doskonale sprawdzą się specjalne słupki, których wybór na rynku jest bardzo duży. Wykonywane są one z wysokiej jakości materiałów i zabezpieczane specjalistyczną, trwałą farbą. Dużą popularnością cieszą się również słupki odgradzające przestawne. Połączone one są ze sobą za pomocą łańcucha lub specjalnej taśmy ostrzegawczej.

Należy w tym miejscu wspomnieć również o progach zwalniających. Ich zadaniem jest ograniczenie prędkości pojazdów. Zazwyczaj wykonane są one z gumy lub z kostki betonowej. Najczęściej stosowane są na parkingach supermarketów. Kolejne akcesoria to lustra parkingowe, które umieszczane są w miejscach o ograniczonej widoczności. Zapewniają one odpowiednie bezpieczeństwo wszystkim osobom korzystającym z parkingu.

Coraz częściej na parkingach usytuowane są budki parkingowe. Są one przeznaczone dla portierów, pracowników obsługi klienta lub ochrony. Dzięki nim możliwy jest stały dozór parkingu.

Poziome oznakowanie parkingu

Ponadto, na każdym parkingu powinno się znaleźć oznakowanie poziome. Wykonywane jest ono najczęściej w technologii air less, dzięki temu cechuje się dużą wytrzymałością i wysoką jakością. Właściwie oznakowany parking poprawia płynność ruchu i zwiększa bezpieczeństwo.

Powrót