Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego to szeroka gama narzędzi umożliwiających poprawę bezpieczeństwa w wielu różnych sytuacjach na drodze, parkingu czy w innych miejscach, w których mamy styczność z ruchem drogowym. W sklepie maes.com.pl znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości słupków parkingowych, pachołków drogowych, ograniczników i wielu innych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, zgodnych z przewidzianymi prawem normami.

Czym są urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego to określenie obejmujące szeroką gamę narzędzi służących poprawie bezpieczeństwa na drogach miejskich, parkingach czy drogach wewnętrznych. Zastosowanie tego typu urządzeń jest regulowane prawnie - szczegółowe informacje na temat tego, jak powinny być skonstruowane i użytkowane, znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Chociaż poszczególne urządzenia BRD mogą pełnić nieco odmienne funkcje, generalnie ich zadaniem jest informowanie i ostrzeganie uczestników ruchu drogowego.

Kiedy stosuje się urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Zastosowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego jest niezwykle szerokie. Służyć mogą do optycznego prowadzenia ruchu, pikietażu drogi, wyznaczania toru ruchu - w tym celu stosuje się m.in. pachołki drogowe czy specjalne tablice.

Bardzo często urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego pozwalają na oznaczenie obiektów znajdujących się w skrajni drogi, zabezpieczenie miejsca awarii lub robót drogowych, czy też na zamknięcie drogi dla ruchu. Ponieważ są widoczne z daleka, umożliwiają skuteczne i odpowiednio wczesne poinformowanie kierowców o potencjalnym zagrożeniu czy zmianach w organizacji ruchu drogowego.

Tego rodzaju urządzenia pełnią też ważne funkcje na parkingach. Ograniczniki parkingowe, słupki parkingowe czy progi zwalniające to podstawa, jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa i prawidłowej organizacji ruchu na parkingu lub drodze wewnętrznej.

żółty ogranicznik parkingowy

Pachołki drogowe - bezpiecznie na drodze, placu budowy czy parkingu

Pachołki drogowe to słupki o stożkowatym kształcie, w wyrazistych kolorach i z odblaskowymi pasami. Są widoczne z daleka, dlatego doskonale informują i ostrzegają uczestników ruchu drogowego przed różnymi zagrożeniami.

Sprawdzają się doskonale na drodze, informując o awariach, remontach, zwężeniu pasa ruchu itp. Wykorzystuje się je także na parkingach czy placach budowy, aby skutecznie zadbać o bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych. Nie są narzędziem dostępnym jedynie dla profesjonalistów - pachołki drogowe to elementy, po które sięgają także osoby prywatne, używając ich w przydomowym warsztacie, na działce lub do zarezerwowania miejsca parkingowego.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór najwyższej jakości pachołków drogowych. Mamy dla Ciebie pachołki idealne do zastosowania na parkingu - słupek parkingowy plastikowy z odblaskowymi pasami, w kolorze biało-niebieskim, odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i umożliwiający wygodne składowanie w stosie. W ofercie znajdziesz też biało-czerwone słupki wykonane z trwałego PCV lub ze specjalnej mieszanki trwałej gumy, wyróżniające się solidnością i lekkością.

słupek parkingowy

Bezpieczeństwo i organizacja ruchu na parkingu

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego dostępne na naszej platformie sprzedażowej umożliwią skuteczne zabezpieczenie parkingu i odpowiednie zorganizowanie ruchu w tym miejscu.


Mamy dla Ciebie różnorodne ograniczniki parkingowe oraz progi zwalniające, zapewniające bezpieczeństwo oraz szybkie i komfortowe parkowanie, zmniejszające ryzyko uszkodzenia auta. Dostępne urządzenia wykonane są z wysokiej klasy materiałów, gwarantujących trwałość i odporność na uszkodzenia. Dzięki odblaskowym elementom, wyrazistym kolorom i pasom są dobrze widoczne w ciągu dnia i w nocy. Przestawne słupki ograniczające, słupki składane czy słupki z taśmą lub łańcuchem pozwalają skutecznie zagrodzić przejazd i zabezpieczyć pożądaną przestrzeń.

Powrót