Jak zaprojektować funkcjonalny i bezpieczny parking?

Powodów tego faktu jest kilka: rosnąca liczba posiadanych samochodów, brak alternatyw, ale także często problemem jest źle zaprojektowany parking przed zakładem pracy. Projektanci parkingu mierzyć się muszą z przepisami dotyczącymi zarówno szerokości miejsc parkingowych, jak i zachowaniem odległości od budynków. Jednak są pewne elementy i akcesoria, które czasami warto zastosować, by usprawnić funkcjonowanie parkingu. Jeśli więc borykasz się z trudnością z parkowaniem pod Twoją firmą, powinieneś zapoznać się z poniższym wpisem, aby dowiedzieć się, jak zaprojektować funkcjonalny i bezpieczny parking!


Funkcjonalny i bezpieczny parking – czyli jaki?


Bezpieczeństwo na parkingu niewątpliwie kojarzy się z takim stanem, w którym nic nie zagraża ani naszemu zdrowiu ani naszym pojazdom. W dużej mierze przyczynić się do tego może zadbanie o prawidłowe wytyczenie miejsc parkingowych, montaż zabezpieczeń słupów i drzew oraz progi zwalniające umieszczone w newralgicznych punktach, gdzie kierowcy mogą poczuć się zbyt swobodnie, lub w okolicach ruchu pieszych bądź też przy wyjeździe z terenu firmy.


Jakie akcesoria warto zamontować, by zapewnić bezpieczeństwo na parkingu przed miejscem pracy?


Słupki parkingowe


Jeżeli na parkingu przed Twoją firmą panuje chaos, a pracownicy lub klienci zmuszeni są do parkowania samochodów w losowych miejscach, to doskonałym rozwiązaniem tego problemu będzie wyposażenie parkingu w słupki parkingowe. Dzięki nim skutecznie ogranicza się możliwość parkowania w przypadkowych miejscach, takich jak trawniki, krawężniki, miejsca przyjmowania dostaw lub wydawania towaru czy przy kontenerach na śmieci. Słupek ogradzający, zwłaszcza w trzech ostatnich przypadkach, pozwoli zaoszczędzić czas, który w przypadku jego braku zmuszałby pracowników do stałego przestawiania auta, gdy podjedzie samochód z dostawą, kurier po paczki lub śmieciarka po kontener.


Słupki odgradzające


Na rynku dostępny jest szeroki asortyment słupków odgradzających wyposażonych w łańcuchy. Dzięki swej formie i kształtowi można je dowolnie przestawiać. Znajdziesz też barierki ochronne, łańcuchy parkingowe oraz kasety z rozwijaną taśmą odgradzającą. Wyposażenie parkingów sprzedawane przez MAES skutecznie wydziela ciągi pieszo-komunikacyjne, parkingi, place budowy, a także inne obszary o ograniczonym dostępie lub niebezpieczne. Słupki odgradzające stanowią idealne rozwiązanie w wielu sytuacjach, gdzie występuje konieczność tymczasowego ogrodzenia przestrzeni.


Słupki odgradzające z łańcuchem


W zależności od potrzeb i konkretnego przypadku można zastosować różne rodzaje słupków parkingowych. Mogą to być modele składane, zabezpieczające wjazd dla osób niepożądanych lub słupki odgradzające z łańcuchem dla rozgraniczenia ruchu samochodów i pieszych. Na maes.pl dostępne są słupki odgradzające, które odporne są na czynniki zewnętrzne oraz działanie korozji, a do tego odznaczają się niezwykłą estetyką.

Progi zwalniające


Montaż progów zwalniających w newralgicznych miejscach, takich jak przejścia dla pieszych, wyjazd z terenu firmy, itp. skutecznie wymusza na kierowcach ograniczenie prędkości. Zapobiega to ewentualnym wypadkom i przykrym zdarzeniom na parkingu. Progi zwalniające ze względu na różne ich rodzaje montowane są w różnorodnych, najlepiej do tego odpowiadających miejscach. Szczególnie potrzebne są w miejscach, gdzie rozwinięcie dużej prędkości pojazdem jest bardzo prawdopodobne.


Jakie rodzaje progów zwalniających są dostępne w MAES?


Dla przedsiębiorców, którzy projektują lub chcą dokonać zmian w organizacji parkingu przed swoją firmą, MAES przygotował różne rodzaje progów zwalniających. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie u nas próg lub jego część zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.


Pierwszą grupę stanowią proste ograniczniki prędkości wykonane z odpornego na zniszczenia tworzywa sztucznego, które pochodzi z recyklingu. Dostępna długość to 1170 mm, progi występują w dwóch kolorach: żółtym i białym.


Do drugiej grupy progów zwalniających zaliczają się progi przystosowane do dowolnej rozbudowy. Oznacza to, że każdy z nich składa się z minimum trzech elementów: środkowego i dwóch końcowych. Przy czym środkowych elementów może być dowolna ilość, w zależności od szerokości drogi, na jakiej ma być zastosowany próg zwalniający. Występują one w kolorystyce żółto-czarnej, a zamocowane w nich odblaskowe światła tylko polepszają ich widoczność po zmierzchu.


Kolejny rodzaj progów zwalniających to te, które wykonane są z gumy o żółto-czarnej barwie. Materiał do produkcji tych progów został wyprodukowany z mieszanek elastomerów różnych rodzajów. Dzięki temu te produkty pozostają odporne na ścieranie oraz utrzymują swój kolor. Zalecane są w miejscach natężonego ruchu kołowego.


Ponadto, progi zwalniające dostępne w MAES różnią się od siebie w zależności od maksymalnej prędkości, jaką pojazd może na nich pokonać bez ryzyka uszkodzenia. Przed montażem progów zaleca się umieszczenie oznakowania wskazującego na maksymalną prędkość pojazdu. Dostępne w naszej ofercie progi są przystosowane dla prędkości 10, 20, 30 km/h.


MAES.pl – zapraszamy do zamówień


Teraz nie pozostało Ci już nic innego, jak tylko złożyć zamówienie na naszej stronie internetowej. Gwarantujemy, że dzięki dostępnym w naszym sklepie artykułom odgradzającym i wytyczającym ruch pieszo-kołowy masz pewność, że Twój parking będzie zaprojektowany funkcjonalnie i bezpiecznie. Progi zwalniające, słupki odgradzające i inne produkty dostępne w naszym sklepie z pewnością pozwolą Ci na stworzenie doskonałej przestrzeni parkingowej dla Twojej firmy!
 

Powrót