Przechowywanie i transport w pojemnikach wielokrotnego użytku

Bez względu na branżę, w każdej firmie występuje zapotrzebowanie na pojemniki wielokrotnego użytku, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie oraz transportowanie towarów. Tego rodzaju pojemniki wykorzystywane są m.in. w branży spożywczej, ogrodniczej i budowlanej, gdzie służą do przechowywania i przewożenia żywności czy towarów sypkich. Jakie są właściwości pojemników wielokrotnego użytku i które produkty wybrać do prowadzonej działalności gospodarczej?

 

Cechy dobrych pojemników wielokrotnego użytku

Pojemniki do przechowywania i transportowania powinny być przede wszystkim wytrzymałe i odporne na trudne warunki. Oznacza to, że należy szukać produktów wykonanych z wysokiej jakości materiałów, takich jak polipropylen (PP). Pojemniki, które będą wykorzystywane do kontaktu z żywnością, muszą oczywiście posiadać niezbędne atesty, a do innych zastosowań warto szukać produktów zgodnych z normami ISO i Euro. Wśród pojemników wielokrotnego użytku dostępne są artykuły odporne na działanie kwasów i ługów oraz wysokich i niskich temperatur, dlatego wybierając pojemniki, kierujmy się funkcją, jaką będą pełniły w naszej firmie.

 

Rodzaje pojemników wielokrotnego użytku

Wyróżniamy kilka rodzajów pojemników do przechowywania i transportowania, które cechują się swoistymi właściwościami i są chętnie wykorzystywane w wielu branżach.

  • Pojemniki modułowe – pojemniki ażurowe, regałowe i euro, a także skrzynki na mięso. Modułowość umożliwia łatwe przechowywanie pojemników w systemie pionowym.
  • Pojemniki składane i do sztaplowania – popularne szczególnie w małych magazynach, gdzie liczy się każdy centymetr – pozwalają zaoszczędzić do 60% powierzchni magazynowej w porównaniu z innymi pojemnikami.
  • Pojemniki KLT – cechuje je wysoka stabilność, odporność na skrajne temperatury oraz szerokie zastosowanie. Występują także jako modele składane i spełniają rygorystyczne normy VDA.
  • Pojemniki ESD – dzięki temu, że dobrze przewodzą prąd, umożliwiają bezpieczne przechowywanie elementów elektronicznych. Cechuje je wszechstronne zastosowanie oraz możliwość ustawiania w stosy.
  • Pojemniki paletowe – pojemniki o różnych rozmiarach, z płozami, nóżkami lub kółkami, cechują się wszechstronnym zastosowaniem, a dzięki dobrym właściwościom wentylacyjnym mogą być stosowane do przechowywania żywności.
  • Walizki transportowe – służą do przechowywania i transportowania przedmiotów wrażliwych, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, wodą czy zmianami ciśnienia. Cechuje je szczelność oraz szeroki wybór kolorystyczny.

Wszystkie rodzaje pojemników wielokrotnego użytku znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego. Oferujemy pojemniki do przechowywania i transportowania w wielu wariantach, dostosowane do potrzeb naszych klientów.

Powrót