Must have każdej firmy - Radzi Maes

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu firmy? Radzi maes.com.pl

Dobry komputer z niezbędnymi peryferiami, wygodne stanowisko pracy, dodatkowe oświetlenie - bez tych akcesoriów nie obejdzie się żadne biuro. Poza tym, co istotne dla głównego profilu działalności firmy, ważne jest także wyposażenie usprawniające codzienne funkcjonowanie w środowisku pracy. Składa się na nie wiele urządzeń i akcesoriów ułatwiających przechowywanie i transport. W ofercie sklepu maes.com.pl można znaleźć obszerny katalog produktów współtworzącychwyposażenie i otoczenie techniczne firmy. Znajdziesz w nim m.in.: słupki parkingowe, progi zwalniające, pojemniki, wózki transportowe i meble metalowe. W które z nich warto się zaopatrzyć?

Pojemniki transportowe i magazynowe

By firma mogła bezpiecznie przechowywać i przewozić produkty, musi mieć odpowiednie pojemniki transportowe i magazynowe. Wybierając konkretne modele, należy zwrócić uwagę na dopasowanie ich do typu artykułów, które zamierza się w nich umieścić oraz takie parametry jak wielkość, materiał wykonania i wytrzymałość.

Pojemniki regałowe RK

Pojemniki regałowe RK

Pojemniki regałowe RK zrobione są z trwałego i lekkiego polipropylenu. W maes.com.pl znajdziesz je w różnych rozmiarach. Dobierzesz do nich dodatkowe wyposażenie, takie jak: wzierniki, podłużne i poprzeczne przegródki lub pokrywki. Pojemniki to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą drobne przedmioty mieć zawsze pod ręką. Pojemniki przydadzą się również do przechowywania żywności czy przedmiotów na hali sprzedażowej lub w magazynie.

Walizka transportowa PRO TROLLEY

Walizka transportowa PRO TROLLEY

Walizki transportowe przydadzą się w każdej firmie. Możesz wybierać spośród modeli w kilkudziesięciu rozmiarach i kolorach. Dostępne są opcje z z kółkami lub bez.

Wykonane z wytrzymałego polipropylenu PP walizki transportowe są lekkie, a dzięki zaworowi wyrównawczemu ciśnienia wytrzymują nawet największe obciążenia i różnice temperatur - zarówno pod wodą, jak i na dużych wysokościach. Dostępne są w wersji z obiciem i wkładką na laptopa. Zapewniają bezpieczeństwo transportu firmowego sprzętu nawet w najtrudniejszym terenie.

Palety z tworzywa sztucznego

Na hali produkcyjnej nie powinno zabraknąć profesjonalnej palety. Obok stosowanych powszechnie palet drewnianych i metalowych, dużym powodzeniem cieszą się również palety z tworzywa sztucznego. Charakteryzuje je wysoka odporność na działanie substancji chemicznych i duże obciążenia. Dzięki wykorzystaniu przewodzącego prąd materiału produkty, takie jak paleta zamknięta ESD znakomicie sprawdzają się z wrażliwymi urządzeniami elektrycznymi, zabezpieczając je przed przepięciami.

Palety z tworzywa sztucznego

Pojemniki paletowe

Jakie jeszcze artykuły mogą usprawnić przechowywanie i transport produktów? Można do tego wykorzystać także uniwersalne pojemniki paletowe. Są odporne na trudne warunki zewnętrzne, a ogromny wybór rozmiarów i modeli pozwala wybrać odpowiedni produkt dostosowany do potrzeb przedsiębiorstwa.

Pojemniki składane Big Box z 4 klapami dostępowymi

Pojemniki składane Big Box z 4 klapami dostępowymi

Składane pojemniki plastikowe Big Box w maes.com.pl możesz kupić w różnych wariantach: z kółkami, szczelinami wentylacyjnymi lub z pełnymi ścianami. Są doskonałym wyborem dla każdej firmy transportującej lub przechowującej żywność bądź materiały sypkie. Zapewniają możliwość układania w stosy z nałożoną pokrywą lub bez niej, a dzięki klapom w ścianach bocznych można je bardzo wygodnie ładować i rozładowywać. Nieużywane zajmują niewiele miejsca dzięki możliwości złożenia ścian zewnętrznych do środka.

Regały magazynowe

Regały magazynowe

By magazyn w firmie mógł dobrze spełniać swoją rolę, należy go wyposażyć w regały półkowe. Warto wybierać takie, które wykonano z wysokiej jakości, wytrzymałej stali ocynkowanej, zapewniając doskonałe warunki do przechowywania w każdej firmie. Modele z krawędzią oporową świetnie sprawdzają się w archiwach, regały ESD zapewniają bezpieczeństwo komponentom elektronicznym, a modele higieniczne mają certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością. Wszystkie regały półkowe są dostępne w wielu wariantach pozwalających dostosować ich rozmiary i przeznaczenie do potrzeb firmy.

Wózki transportowe

Wózki transportowe

Wózki transportowe to ważny element wyposażenia każdego dużego przedsiębiorstwa. Znakomicie sprawdzają się w czasie transportu towarów o większych gabarytach, znajdując zastosowanie zwłaszcza w magazynach i na halach sprzedażowych. Wózek systemowy z pałąkiem wyróżnia się modułową konstrukcją i kółkami z hamulcem. W ofercie sklepu maes.com.pl znajduje się wiele produktów dopasowanych do potrzeb każdej firmy – od prostych wózków platformowych przez półkowe aż po warsztatowe z szafkami i szufladami. Wszystkie są wykonane z wytrzymałych i łatwych do utrzymania w czystości materiałów.

Biurka, kontenery i krzesła 

Stojąco-siedzące stanowisko pracy poprawia kondycję pracowników i zmniejsza liczbę zachorowań, zwłaszcza na schorzenia kręgosłupa. Biurka, kontenery i krzesła dostępne w wariantach i rozmiarach w ofercie naszego sklepu pozwalają zbudować ergonomiczne i zdrowe stanowisko pracy, tak biurowej, jak i w magazynie czy w archiwum. 

Siedząco-stojące biurko T 3300 Asisto z elektrycznie regulowaną wysokością

Siedząco-stojące biurko T 3300 Asisto z elektrycznie regulowaną wysokością

Biurko z elektrycznie regulowaną wysokością jest przydatne w każdej firmie ceniącej elastyczność i możliwość szybkiego dostosowania stanowiska pracy do np. wzrostu pracownika. Ma łatwy do utrzymania w czystości blat i elektryczną regulację długości nóg w zakresie 625-1285 mm z prędkością 40 mm/s.

Osłony, odboje i barierki

Wyposażając przedsiębiorstwo, nie można zapomnieć o elementach zapewniających bezpieczeństwo, takich jak osłony, odboje i barierki. Szczególnie ważną rolę pełnią w obiektach budowlanych oraz na halach produkcyjnych. Wydzielają ciągi komunikacyjne i stanowią zabezpieczenie przed uderzeniami, uszkodzeniami czy dostępem niepowołanych osób. Dostępne są zarówno modele do przykręcenia do podłoża, jak i do głębokiego zabetonowania. Należy wybrać je w taki sposób, by odpowiadały potrzebom firmy i mogły zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i osobom z zewnątrz.

Barierki elastyczne

Barierki elastyczne

Oprócz ciężkich i stabilnych osłon przytwierdzanych na stałe w konkretnych miejscach warto również zaopatrzyć się w elastyczne słupki i podobne bariery. Dzięki odpowiedniej konstrukcji pochłaniają energię uderzeń, chroniąc przed uszkodzeniem tak sam element, jak i osłaniany regał lub urządzenie bądź pojazd. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest elastyczny słupek „BRAVO”. Nadaje się do montażu na parkingach, przy wjazdach lub do rozdzielania ruchu pieszych.

Barierka elastyczne

Profile ostrzegawcze i ochronne

Jakie jeszcze elementy pomagają zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i transportowanym produktom? Jednym z nich mogą być profile piankowe. Dostępne modele magnetyczne umożliwiają ich odpowiednie nałożenie lub naklejenie, dzięki czemu każda firma może znaleźć idealny profil dla siebie. Wyraźne oznaczenia zapewniają im doskonałą widoczność w każdych warunkach. Specjalnie skonstruowana pianka jest odporna na starzenie, ścieranie oraz warunki atmosferyczne i amortyzuje uderzenia.

Profile ostrzegawcze i ochronne

Znakowanie posadzki

Po zabezpieczeniu przestrzeni osłonami, barierkami i profilami ochronnymi należy także odpowiednio oznakować posadzkę. Służą do tego m.in. taśmy podłogowe. Są doskonałym sposobem na odpowiednie oznaczenie elementów, miejsc parkingowych, tras, kierunków ruchu i innych niezbędnych kwestii organizacyjnych w magazynie, na parkingu czy w hali sprzedażowej, zapewniając bezpieczeństwo pracownikom i klientom, jednocześnie ułatwiając organizację pracy.

Taśmy podłogowe

Taśmy podłogowe można kupić w kilku kolorach. Na rynku są dostępne taśmy fluorescencyjne, dobrze widoczne w każdych warunkach oraz specjalne modele do mroźni. Trwałe i wyraziste taśmy to skuteczny, a jednocześnie prosty sposób na oznakowanie dużej powierzchni przemysłowej. By dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo pracowników, warto kupić również taśmy antypoślizgowe.

Taśmy podłogowe

Lustra przemysłowe

Jeżeli firma ma magazyn bądź duży plac manewrowy, po którym pracownicy przemieszczają się wózkami widłowymi lub innymi pojazdami, należy kupić także lustra przemysłowe. Pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo i zapewnić bezkolizyjny ruch wózkom transportowym czy samochodom dostawczym, zapewniając szeroki kąt widzenia i likwidując martwe pola. Lustro wsteczne dzięki łatwemu montażowi i wysokiej jakości wykonania jest doskonałym wyborem zarówno do wnętrz, jak i na otwartą przestrzeń.

Lustra przemysłowe

Taborety przemysłowe i drabiny

By pracownicy mogli bezpiecznie sięgać po artykuły umieszczone na najwyższych półkach regałów w magazynie, na hali magazynowej lub sprzedażowej albo w przestrzeni biurowej, należy im zapewnić odpowiednie taborety przemysłowe i drabiny. Dzięki wytrzymałości i stabilności umożliwiają dostęp do wyżej umieszczonych półek bez ryzyka upadku i uszkodzenia ciała. Wbudowane kółka chowają się pod obciążeniem, ułatwiając transport drabin i taboretów, co przyspiesza pracę z nimi bez konieczności ciągłego zginania pleców. Żłobione powierzchnie poprawiają przyczepność.

Taborety przemysłowe i drabiny

Maty podłogowe

By zapewnić większy komfort pracownikom, którzy obsługują taśmy produkcyjne lub wykonują podobnego typu czynności, pozostając przez dłuższy czas w jednym miejscu, warto wyposażyć pomieszczenia firmowe w maty podłogowe. Na rynku znajdują się trzy rodzaje mat – higieniczne, deluxe i ESD. Pierwsze najczęściej są potrzebne tam, gdzie zachowanie czystości jest szczególnie ważne, więc przede wszystkim przy produkcji żywności i kosmetyków. Maty deluxe najczęściej są umieszczane na suchych powierzchniach. Zapewniają większy komfort operatorom linii produkcyjnych, maszyn i osobom zajmującym się sortowaniem. Maty ESD są odporne na działanie chemikaliów i promieniowania UV.

Must have każdej firmy – co się na niego składa?

Jak widać, firmę można zaopatrzyć w wiele różnych elementów wyposażenia. Wybór konkretnych rozwiązań i produktów zależy od typu wykonywanej pracy. Jeśli wykonywane działania niosą ze sobą niebezpieczeństwo dla zdrowia lub życia pracownika, należy zaopatrzyć pomieszczenia firmowe we wszystkie elementy, które mogą to ryzyko obniżyć. Warto również zadbać o komfort osób należących do zespołu – z pewnością wpłynie to na ich produktywność.

Powrót