Organizacja pracy na magazynie warsztacie i produkcji w czterech krokach


Porządek, bezpieczeństwo i optymalizacja procesów to trzy filary na których opiera się każda sprawnie działająca organizacja. Właściwe wyposażenie pomieszczeń to klucz do osiągnięcia celów organizacji poprzez uporządkowanie otaczającego otoczenia i sprawny przebieg zaplanowanych działań.
 
Zapewnić to można w czterech krokach:

Krok pierwszy - wybierz właściwy regał magazynowy


Regały półkowe najbardziej uniwersalne i mające zastosowanie w każdym magazynie, warsztacie czy schowku. Występują w szerokościach od 750 do 1300 mm, nośność od 130 do 190 kg na półkę.

Regał do archiwum - obciążenie 60 kg na każdą półkę Wszystkie półki wyposażone w krawędź oporową zabezpieczającą segregatory przed zsunięciem
Regał higieniczny - wykonany jest z blachy stalowej powlekanej powłoką atestowaną do przechowywani żywności. Powłoka jest odporna na wodę i tworzenie pęcherzy.
Regał ESD - Wykonany z blachy stalowej ocynkowanej, zapewniające przewodność elektryczną: w zakresie od 104 do 109 Ω
Regał na opony - Przystosowany do przechowywania opon i felg samochodowych. Specjalny projekt belek, zabezpiecza opony przed odkształceniem.
Regał na bębny – do przechowywania bębnów kablowych obsługiwane za pomocą wózka widłowego lub ręcznie.


Krok drugi - zapewnij szafę do przechowywania


Szafa – aby zapewnić właściwą szafę należy przeanalizować co będzie w niej przechowywane, kto będzie z niej korzystał i w jakim zakresie.

Uniwersalna szafa metalowa, która znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji właściwa do przechowywania w pojemnikach, kartonacha a także narzedzi lub towarów luzem.

Szafa  z szufladami wewnętrznymi do przechowywania drobnych lub wrażliwych elementów  w szufladach

Szafa z przeźroczystymi drzwiami skrzydłowymi, która z jednej strony pozwala bezpośredni wgląd do jej środka be konieczności otwierania a z drugiej automatycznie wspiera utrzymanie porządku.

Szafa z pojemnikami – zaprojektowana pod określoną liczbę i rodzaj pojemników  w wielu wariantach, idealne rozwiązanie do magazynu i jako pomocnik produkcyjny.


Krok trzeci – wyposaż pracownika w wózek warsztatowy


Tam gdzie pracownicy muszą podjechać do maszyny lub gdzie nie ma miejsca i potrzeby trwałego wyposażenia idealnie sprawdzi się wózek warsztatowy. Wózek pomieści nie tylko niezbędne narzędzia potrzebne w danej chwili ale może tez być tymczasowym stołem roboczym dzięki przystosowanej do tego celu powierzchni roboczej.

Krok czwarty - zapewnij pojemnik do przechowywania


Niezbędny i najważniejszy element właściwej organizacji pracy, który stanowi element wspólny począwszy od regału a skończywszy na wózku warsztatowym, gdyż wszędzie znajdzie on swoje miejsce i zastosowanie.
Pojemniki występują w wielu rozmiarach i kolorach począwszy od typowych pojemników typowo warsztatowych SK, poprzez
pojemniki magazynowe RK  oraz pojemniki Euro a skończywszy na pojemnikach transportowych z klapami lub pałąkami. Dla dużo gabarytowych potrzeb zostały przewidziane pojemniki typu BiG BOX nazwane pojemnikami paletowymi.

Aby uzupełnić zapewnić bezpieczeństwo narzędzi tam gdzie serwis musi wyjechać poza obszar firmy należy wyposażyć pracowników
w walizki transportowe których wewnętrze wypełnienie pianką zapewni bezpieczeństwo nawet najdelikatniejszym urządzeniom.
Powrót